Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől károsodhatott a hallásom?

Mitől károsodhatott a hallásom?

Figyelt kérdés
Voltam szűrővizsgálaton és azt mondták hogy károsodott a hallásom de nem vészesen. Nem mondta meg pontosan a nő hogy mitől de mondtam neki hogy szinte minden nap hallgatok zenét fülhallgatóval. Ő azt mondta hogy ezt mindenképpen csökkentsem le és hogy telefonálni se telefonáljak sokat. Ennyit mondott. De szerintem nem ez a probléma mert kb. egy és fél éve minden nap hallgatok zenét de csak egy hónapja vettem észre hogy rosszabbul hallok. Ráadásul van heti 2 tánc edzésem ahol elég hangosan szól a zene. És valamiért függőség számomra a zenehallgatás. Ha egy napig nem hallgathatok zenét akkor szorongok és nem vagyok valami kedves a körülöttem élőkkel. Fülhallgató nélkül pedig azért nem hallgathatok zenét mert a családomat zavarja még ha halkabb a zene akkor is. Mit tegyek?

2016. máj. 17. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
római katolikus!
2016. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Elmentél orvoshoz, aki megállapította mi a bajod, és azt is hogy mitől. Erre te azt mondod, hogy nem attól van, mert te nagyon szereted a zenét. Gondolom, agykárosodásod még nincs. De ha nem veszed vissza a hangerőt, akkor biztos hogy lesz. Rajtad múlik.
2016. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm ezt a roppan hasznos választ "kedves" első.


On: Nem hangosan szoktam zenét hallgatni.

2016. máj. 17. 15:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak egy sima védőnőnél voltam aki gondolom nem annyira ért az ilyesmihez. Kértem beutalót normális orvoshoz.
2016. máj. 17. 15:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Ők is egészségügyi főiskolán végeztek, ne kicsinyeld le őket, hidd el, nagyon is jól értik a dolgukat.

A fülhallgatóknak még a csomagolásán is rajta van, sőt, még a zenelejátszó program is ki szokta írni, hogy a tartósan magasabb hangerőn (kb. a felénél hangosabban) történő zenehallgatás károsíthatja a dobhártyát.

Van, aki 20 év után sem hall rosszabbul, és van, aki 1 hónap után már igen. Ez van.

Azt nem tudom miért vártad, hogy egy sima szűrővizsgálaton megállapítsák, hogy mitől romlott a hallásod.

Abban igenis igaza volt, hogy ne hallgasd annyit a zenét a fülessel. Kifejezetten egészségtelen, te a mindennapos használat miatt már nem veszed észre, de már 1-2 óra folyamatos zenehallgatás után is tompább a hallás, fájdalom jelentkezhet, stb.

De ha te ennyire nem vagy képes felfogni, hogy a saját hallásodat b**od tönkre, akkor csináld csak nyugodtan tovább, aztán majd sírhatsz a zenefüggőséged miatt, amikor megsüketültél.

Ha meg zene nélkül idegbeteg vagy, akkor menj el sürgősen egy pszichológushoz. Látszik rajtad, hogy valami nagyon nem oké a fejedben.

2016. máj. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itt komolyan csak bunkó emberek léteznek akik lenézik a másikat / fogyatékosnak hiszik azért mert szeret zenét hallgatni? Azt hiszik hogy pszichológusra van szüksége? És mint említettem nem bömböltetem a zenét a fülemben. Ezentúl tényleg megpróbálok változtatni a dolgokon de ehhez idő kell.
2016. máj. 17. 17:23
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ. Jobb lesz ha törlöm a kérdést.
2016. máj. 17. 17:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudod, van az a hangerő, ami már káros, és vannak, akik ezt a hangerőt szeretik. Ha a normál beszéd hangerején hallgatod, akkor nem attól károsodott a hallásod, csak ezt ők sem tudják. Közrejátszhatott a sok környezeti zaj.
2016. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!