Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Több, mint egy évvel ezelőtt...

Nányi91 kérdése:

Több, mint egy évvel ezelőtt (tavaly szeptember) elkaptak érvényes bérlet nélkül Budapesten az 1-es vilin. Vettek fel jegyzőkönyvet. Nem fizettem be, most meg kaptam egy ajánlott levelet 32 500 ft fizetési felszólítással. Mit tehetek szerintetek?

Figyelt kérdés
Sajnos nem voltam itthon mikor jött a levél így édesanyám vette át, ő írta alá a postásnak.

2013. dec. 19. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

2 lehetőséged van:


a, befizeted, és érvényes bérlet birtokában többé nem lesz ilyen gondod


b, nem fizeted be. Ennek kis hátránya hogy akkor tovább fog halmozódni a büntetés, és akkor nem ajánlott levél lesz a postaládában, hanem egy behajtó.


Más lehetőséged nem nagyon van.

2013. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Befizetheted, még mielőtt fizetési meghagyásos papír, majd végrehajtási lap jön.
2013. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Azt, amit eddig. Befizetheted, vagy megvárhatod, amíg a következő szintre lép az ügy (letiltják a fizetésedből, esetleg kiküldik a végrehajtót). Kevesebb már nem lesz, akármit csinálsz.
2013. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kovpet ***** válasza:
84%

Mit tehetsz? Fizetsz...


"Sajnos nem voltam itthon mikor jött a levél"


Miért, akkor mi lett volna, ha te vagy otthon? :)


Kötöttél egy szerződést, amit megszegtél. Nem tudod megúszni a fizetési kötelezettséged, csak elodázni... De annak ára van.


Az elévülésben bízhatsz csak, de az csak akkor játszik, ha elbénázzák a határidőket. Nézd meg, hogy mennyi alatt évül el a dolog és hasonlítsd össze a dátumokkal. De szerintem erre vigyáznak.

2013. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
Költözz el és csináltass új személyazonosságot. Bár az több pénzbe kerül, mint a 32 500 forintos csekk...
2013. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Az érdekelne, hogy akkor mit gondoltál, több mint egy évvel ezelőtt, amikor nem fizetted be a büntetést...
2013. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a teljes mértékben haszontalan válaszokat. Az érdekelne, hogy mikor évül el, 1 év alatt ez nem történt-e meg. Az ajánlott levél átvétele esetleg törli-e az elévülést. Kb. mennyi idő mire magasabb szintre kerülhet az ügy? Az alatt elévlülhet-e újra? Kérhetem-e hogy mutassák be a jegyzőkönyvet ami alapján megbüntettek, stb. opciók. Diák vagyok, a nevemen 1 darab kő nincsen, pénzem se nagyon úgyhogy behajtani nem tudnak rajtam semmit, csak a jogi baszakodást akarom elkerülni. További szolgalelkű kispolgárok kioktatását nem kérem. Köszi
2013. dec. 19. 20:04
 8/16 A kérdező kommentje:
akinek nem inge...:)
2013. dec. 19. 20:04
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elévülés 5 év, ami írásbeli felszólítás esetén (mint az ajánlott levél) újraindul.

Ha neked nincs semmid, akkor azon személy(ek)től tudják a (jogos) tartozást behajtani akik eltartanak, jelen esetben a szüleid.

Ha el akarod kerülni a "jogi baszakodást", akkor fizesd be a büntetést, mert kevesebb nem lesz. És láthatod hogy egy év alatt a háromszorosára dagadt a büntetés. Remélem jövő karácsonyra nem egy >100000 forintos csekket akarsz a postástól.

(személyes megjegyzés: ha akkora paraszt vagy hogy még ezek után is neked áll fejjebb és meg akarod úszni ingyen akkor jobban tennéd ha megfognád a villanypásztort, eggyel kevesebb...)

2013. dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ.
2013. dec. 19. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!