Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagy probléma, ha valaki...

Nagy probléma, ha valaki kétkezes (ambidexter)?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, nincs domináns kezem.

Nagyon sok mindent meg tudok csinálni mindkét kezemmel (pl. írás),

amit meg nem, annál hol a bal - hol a jobb kezemet használom, de egyiket sem mondanám ügyesebbnek a másiknál.

Kitöltöttem egy internetes tesztet, és szinte mindig 50-50% jött ki az agyféltekéimre, amikor nem, akkor is nagyon kevés volt az eltérés.

Miért hátrány ez? Miben akadályoz a kétkezesség? Örökké így maradok?

Bár tanulási nehézségekkel soha nem küzdöttem, igaz, matematikából mindig kicsit gyengébb voltam, mint a többi tárgyból és testnevelés terén a tornán kívül nem mondanám magamat túl ügyesnek, ez különösen a labdajátékokra igaz. Van olyan, aki ugyanígy van ezzel?



2016. máj. 26. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Miért lenne probléma?

Én is kétkezes vagyok. Valamikor a jobb, valamikor a bal a dominánsabb. Már nem is foglalkozom vele, hanem egyszerűen csak hagyom, hogy az a kezem tevékenykedjen jobban, amiben éppen van valami.

Semmi bajod nincs! Szokj hozzá és akkor megkönnyíted a saját életed is.

Sok sikert!.

2016. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!