Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ambidextriát miért nem...

Az ambidextriát miért nem tartják ideális tulajdonságnak?

Figyelt kérdés
Egy haverom amolyan kétkezes szerű tulajdonságokat mutat (bal kézzel ír, jobb lábbal rúg, de tud ballal is) és valahogy semmi különösebb probléma nem alakult ki nála se a beszédével, se a tanulással. Sőt, kifejezetten jó tanuló. Akkor miért írják egyes oldalakon, hogy a kétkezesség bizonyos képességek zavarát vonja maga után?

2014. aug. 31. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én kétkezes vagyok és diszkalkuliás, de ez biztosan nem szabályszerű.
2014. aug. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért. Több kétkezes ismerősöm van, és teljesen normálisak. Én teljes mértékben jobbos vagyok, és mégis diszkalkuliás.
2014. szept. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom honnan szedted, de itt nem írnak problémáról

: [link]

Zongorázáshoz is kell a kétkezesség. És még sok sporthoz is.

Szerintem csak akkor van baj, ha kicsi korában erővel leszoktatják a balkéz használatáról, és csak a jobb kezével nyúlhat mindenhez. Ez idegrendszeri zavart okozhat a gyereknél, de ha magától használja mind a két kezét semmi gond. Kevesen vagyunk kétkezesek. Talán 1000-ből egy születik ilyennek

2014. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor iskola előtt alkalmassági vizsgálatra kellett mennem, a szüleimnek annyit mondott az orvos, hogy "mozgása és a beszéde bár megfelel az életkorának, idegrendszerének bizonyos belső konzisztenciái roppantul gyöngék".
2017. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!