Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 5-6 sör elfogyasztása...

Napi 5-6 sör elfogyasztása mennyire káros a májra?

Figyelt kérdés

2016. máj. 29. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem csak a májra, az agyra is. Meg pszichésen valószínűleg a hozzátartozókra is.

Szóval eléggé.

2016. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Napi 5-6 sör bőven alkoholizmus, annak összes következményével.
2016. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

már napi 1 sör is alkoholizmus ha az egyén nem bír ki egy napot sem nélküle...


5-6 viszont már szép fokozatosan leépít, akár 1-2 év alatt is észrevehetően...

2016. máj. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A Tengerész ***** válasza:
52%
Nagyon. Azonkívül a személyiségre is. Szóval aki ennyit iszik az alkoholista, szóval beteg. Nem csak a mája.
2016. máj. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1 még jótékony hatással lehet a vesére
2016. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Napi 5-6 rendszeresen, az tényleg már krónikusnak mondható. Napi egy-kettő véleményem szerint még nem alkoholizmus. Jómagam is egyet vagy kettőt be-be kapok naponta munka után. De ha a munkám (vezetés)vagy a család úgy kívánja akkor akár napokig sem iszom alkoholt és nincs iránta ekkor sem kényszer érzetem. De szeretem a sört és tényleg azt vallom, ez egy nagyon jó nedű, ami kis mennyiségben még hasznára is válik a szervezetnek.
2016. jún. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Napi 1 is lehet alkoholizmus mint írtam.. akkor válik azzá mikor az egyén màr a napi 1 nélkül sem tud meglenni( bár ennél a kis mennyiségnél még kicsi a függéa kialakulásának valószínűsége..)

Az alkoholizmus nem a mennyiségtől hanem a gyakoriságtól és a megvonás esetén kialakuló hiányérzettől függ

2016. jún. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hjfh válasza:

7-es, az alkoholizmus a mennyiségtől is függ nézz csak utána! ezért vannak fokozatai, a napi egy sör még pont nem az.


napi 5-6 sör (ha a fogyasztó egyébként egészséges életet él, sportol) 10 év alatt sem épít le. azt nem mondom, h egészséges, de nem olyan nagy gáz. inkább azzal van a baj, h valóban rá lehet kapni egy idő után és akkor nehéz abbahagyni illetve kordában tartani.

2-3 deci bor, 1-2 üveg sör, egy fél pálinka(minőségi)naponta, ha életed végéig iszod, akkor sem fox tőle leépülni, tönkre menni. millió példa van rá.

persze nem reklámozom az ivást, csak próbálok tárgyilagos lenni.


egyébként nehezen tudom elképzelni, h a kérdező valóban MINDEN nap meg tudja inni azt az 5-6 sört.

2016. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért nem lehet kibírni egy hetet minimum kibírni sör nélkül?

Én mondjuk jó ha egy hónapban egyszer megiszom egyet, vagy még annyit se.

És igen káros a májra, ugyanis édesapámat nemrégen búcsúztattuk. Májzsugor vitte el naponta 5-6 lityó söritalt leküldött, szóval... Nem ajánlatos.

2016. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elég sok számoljuk csak 330 nappal (365 nap helyett) 5*330 = 1.650 doboz sör/év ez 1. 650*0.5 = 825 liter sör kb. De legyen inkább 1000 liter/év


Ez egy picit sok...

2016. jún. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!