Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ujjon levő borsnyi ganglion...

Ujjon levő borsnyi ganglion tűvel való kiszúrása mennyire hatásos?

Figyelt kérdés
Októberben jött ki az ujjam alsó részén egy kis méretű ganglion, amivel elmentem orvoshoz, és a tűvel való kiszúrást javasolta, ha nem tűnik el. Nem tűnt el és fáj. Zongorázok, zenei pályán vagyok és nagyon félek, hogy esetleg a kiszúrás után rosszabb lesz, mert így tudok játszani, de hallottam olyat, hogy kiszúrás után nagyobb lett a ganglion. Mit javasoltok? Esetleg valami olyan gyógymód, ami házilag eltünteti? Vagy a kiszúrás is hatásos?

2016. máj. 30. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Műtéti úton célszerű eltávolítani
2016. máj. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, de azután biztos, hogy többet nem tudnék zongorázni :/
2016. máj. 30. 19:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg szétmasszírozni. Ha nem sikerül, minél előbb hallgass az orvosi megoldásra, mert ha betokosodik, valóban csak a műtét marad. Az sem olyan tragédia egyébként, fiamnak kéztőnél volt (ütéstől), pikk-pakk kiszedte a doki, már alig látszik a heg.
2016. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!