Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ganglion eltávolításával...

Ganglion eltávolításával kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Van a csuklómon egy ganglion és elég kellemetlen. Az órámat sem tudom már hordani tőle mert kb. 1 órahossza után már fáj a kezem... Szóval arra jutottam, hogy kiműttetem. Volt már valakinek ilyen műtéte? Mik a tapasztalatok?

2016. ápr. 25. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megoperáltattam. Annyi volt csak a baj, hogy begipszelték és 2 hétig kellett volna így léteznem, egyedül. Mosógépem nem volt, fél kézzel küzdöttem a mosással a kádban, majd 2 nap múlva levettem a gipszet, mert egy szelet kenyeret sem tudtam vágni magamnak. NEm kellett volna.
2016. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na ez új nekem, hogy begipszelik. Akkor ezek szerint Te nem műtétnéd meg megint. Lehet nekem is hagyni kellene...
2016. ápr. 25. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Megműttetném, csak akkor, ha van segítségem. Összeségében jobb lett, csak a gipsz levétele volt a probléma.
2016. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na végül úgy döntöttem megműttetem mert okoz némi problémát... De megosztanám a tapasztalataimat. Mielőtt kértem volna időpontot a műtétre előbb felajánlotta az orvos, hogy leszívja a folyadékot belőle és utána várjunk hátha nem nő vissza. Leszívta. Na de ennek az eljárásnak SEMMI értelme! Szépen visszatermelte a folyadékot, mivel a ganglion zacskója (vagy micsodája) ott maradt bent. Na szóval ha valaki meg akar tőle szabadulni akkor a műtéti eljárásnak van csak értelme. Sajnos azonban ettől függetlenül újra kialakulhat...
2017. márc. 28. 13:57
 5/5 anonim válasza:

Műtét után 5hónapra kiújult és nagyobb és jobban fáj,mint valaha.

Tudtam,hogy nagy a kialakulás esélye.1-3-5 év,akár 10 is!...na,de 5 hónap?

Még a műtét utáni kéz-regenerálódást épphogy kihevertem,mire elkezdett fájni a kiújuló ganglion... :(

2020. febr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!