Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van, aki hasonló cipőben jár,...

Van, aki hasonló cipőben jár, mint én, és orvosnál egyszerűen képtelen normális vérnyomást "produkálni"?

Figyelt kérdés
Sajnos mindig izgulok és nyilván tudom, hogy az izgalom pont hogy ront a helyzeten, de akkor sem megy. Egyedül akkor, ha otthon egyedül mérem meg. Valakinek sikerült ezzel kezdenie valamit? Elég kellemetlen dolog.

2016. máj. 30. 23:15
 1/10 A kérdező kommentje:

Egyedül - egyedül, ez ám a szép mondat, bravó:)

volt már 160/90 körül is orvosnál, csoda, hogy még élek:(

2016. máj. 30. 23:25
 2/10 anonim ***** válasza:
Van 24 órás vérnyomásmérő, ABPM a neve. [link]
2016. máj. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem ritka eset, fehér köpeny szindrómának hívják. Szerintem az orvosok le is vonnak valamit az értékből, hogy reális képet kapjanak.
2016. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

világos. tisztában vagyok vele, köszi azért persze a választ:)


de nem az a problémám szerencsére, hogy magas a vérnyomásom, hanem hogy orvosnál szerintem még életemben nem volt normál érték. tehát inkább valami lelki dologra gondoltam, mit lehetne tenni. persze csodákat nem, az világos

2016. máj. 30. 23:34
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi mindkettőtőknek:)


most megyek pár nap múlva orvosi vizsgálatra, és újra felmerült bennem ez a hiányosságom..:( most megmértem, 121/77 volt, de az orvosnál lesz vagy 170/90..eléggé patologikus eset vagyok, hisz nincs mitől félnem, még ha magas is lenne, akkor is van gyógyszer, amivel kezelhető

2016. máj. 30. 23:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Apum pont ezert uszta meg a katonasagot, azt hittek beteg, kozben meg csak fel az orvosoktol:D de nem tud vele mit csinalni, 60 eve igy el. Mindig keruli az orvost, kiveve ha mar fel laba a sirban van, akkor talan ellatogat.
2016. máj. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

:DD igen, már akkor is kiráz a hideg, ha meglátok egy kórházat. pláne bemenni, kórtermek stb..:((


na mindegy, azért több fokkal jobb ez a helyzet, mintha magas is lenne a vérnyomásom, nem csupán orvosi vizsgálatkor

2016. máj. 30. 23:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel le tudod mérni s tudod, hogy normális a vérnyomásod, nem tartom problémának :)

Nekem is ez van, de nekem orvosnál normális, mivel alapból majdnem alacsony :) Bár általában kiakasztom a mérőt s hibát ad. Aki hozzáértően rakja fel rám, s magának mindig le tudja mérni, az is azt olvashatja, hogy "error". Ha valamit mutat, az első szám mindig 105, de ájulásközeli, ideges és normál állapotban is, teljesen mindegy, mikor. Pedig elvileg a mérő jó, de velem egybites (jó, nem, a többi érték változik).


Szerintem nem lehet vele mit tenni, én világéletemben orvosfóbiás voltam, s egészséges fajta, nyilván szabad akaratomból közelébe se megyek egy orvosnak s ha mégis találkozom vele sok évente egyszer, az extra speciális különleges zavaró pillanat...

Ez legyen a legnagyobb bajom.

2016. máj. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én jó kapcsolatban vagyok a háziorvosommal,mégis előjön a fehér köpeny szindróma. Amikor bemegyek 140-es értékeket mér. Elbeszélgetünk egy kicsit a panaszaimról,és utána újra megméri. Addigra normális szokott lenni az érték. A másik megoldás, hogy ad egy vérnyomás regisztrációs füzetet, s magadnak méred otthon különböző napszakokban,a mért értékeket pedig rögzíted.

Ha indokolt,persze adnak 24 órás készüléket is a szakrendelőkben.

2016. máj. 31. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, ezért én naponta megmérem a vérnyomásomat reggel és este, felírom egy füzetbe és ha orvoshoz megyek, viszem magammal és megmutatom.
2016. máj. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!