Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koponya MR+MRA vizsgálatra...

Koponya MR+MRA vizsgálatra kell mennem, ismétlődő látótér kiesés miatt. Tudnátok segíteni mivel jár a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy fém nem lehet rajtam, és előtte pár órával már ne egyek. Vajon fogok kapni kontraszt anyagot? Ettől eléggé félek, mert sokmindenre allergiás vagyok. Vajon mit tartalmaz a kontraszt anyag? Vajon miért nem lehet enni?
2016. jún. 4. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Az mr kontrasztanyagok gadolínium vagy vas-oxidból alapúak, ami kelátkötésben van, így nem sok esély van arra, hogy allergiás legyél rá. egyébként okozhat hányingert, hányást(ezért nem szabad enni), fura melegségérzést, vizelési inger stb.


kb 20 percig fog tartani a vizsgálat és közben elég nagy zaj lesz a gép miatt, de nem vészes.

a kontrasztanyagot visszautasíthatod, de saját érdeked, ha a diagnózis pontosabb tőle.

2016. jún. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nem tudom a fémérzékenység számít e kontraszt anyagnál.

Hányinger, hányás jól hangzik, így is gyakran émelygek. :O Ha szorongok, meg folyton pisilnem kell, és hát a vizsgálat miatt eléggé félni fogok. :( Aj jajj. :(

2016. jún. 4. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
ezek csak előfordulhatnak. ami általánosabb, az a melegségérzés és pisilési inger. 3x voltam MR-en és semmi komplikáció nem volt.
2016. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy megírtad mit tartalmaz a kontraszt anyag. Felhívtam a kórházat, és azt mondták, mivel fémallergiám van, nem kaphatok kontraszt anyagot. Csak simán megcsinálják. :) Úgy hogy ezzel meg is oldódott a probléma, így még éhgyomorra sem kell mennem :) Köszi a segítséget mégegyszer.
2016. jún. 6. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit :)
2016. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!