Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon izzadok! , kb már ha...

Nagyon izzadok! , kb már ha kikelek a nyugalmi pozíciómból (fekvés, ülés) elkezdek izzadni. Elősször csak így bevizesedik pl a pólóm és nincs feltétlen kellemetlen testszagom de később az is lesz, naponta többször mosok hónaljat emiatt (? )

Figyelt kérdés
Mitől lehet ez?? vagy miért? Illetve, hogyan tudom csökkenteni ennek a mértékét vagy elkerülni ezt nap mint nap?
2016. jún. 5. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Egészségesen étkezel? Súlyod ideális?
2016. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet hiperhidrózis,de ezt orvos tudja megállapítani. De ha nemŕég óta van, akkor lehet átmeneti állapot is, pl. hormonváltozás miatt (kamaszkor).


Ha mégsem átmeneti, és nagyon zavaró és indokolt, botox injekcióval szokták kezelni az izzadó területet. Ez bénítólag hat az idegekre, így kevesebb lesz az izzadás.Nagyon súlyos esetben műtéttel is tudják orvosolni (átvágnak egy ideget), de az már tényleg durva.

2016. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

első kommentelőnek válaszolva, igen próbálok minél egészségesebben étkezni és 19 éves létemre 70kg körüli vagyok ugyhogy szerintem az is ideálisnak számít

illetve a másodikra, hogy akkor ezt betudom hormonális zavarnak:D



csak tényleg nem tudom mit csináljak mert ez így elég kellemetlen szituációkba szokott sodorni, akár találkozásoknál vagy buliknál. Dezodort is használok illetve hintőport szoktam beszorni a hónaljam az részben szokott segíteni egy ideig

2016. jún. 5. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!