Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ráerőltettem a darázscsípéses...

Ráerőltettem a darázscsípéses duzzanatomra. Most sokkal jobban fáj, már járni se tudok. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Megcsípett ma kora délután egy darázs/méh a talpamon. AKkor nagyon durván fájt, a fullánkot gyorsan ki is szedtük. Pár órával később már nem fájt, úgyhogy elmentem edzeni. Közben sem fájt annyira, de azért figyeltem, hogy a lábam/talpam annyira ne terheljem, ezért főleg karra és hasra edzettem ill. a futást is hanyagoltam. Most sokkal nagyobbra dagadt és úgy fáj, hogy le se tudom rakni a talpam a földre. (Tudom, hülye voltam hogy elmentem edzeni, de most már késő.) Mit tehetek, hogy ez gyorsan elmúljon?

2016. jún. 6. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
ha jól tudom, a kalcium segít valamelyest, illetve gyógyszertárban adnak rá kencét
2016. jún. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Calcimusc vagy kalcium pezsgőtabletta , ha van otthon igyál meg egyet /reggel is /. Fenistil gél lokálisan és hideg borogatás / jó a jégzselés tasak- gyógyszertárba is kapható , hűtőben lehűtöd, vékony törölközőbe becsavarod és így tedd a lábadra/. Meleg víz ne érje , mert fokozza a vérbőséget, az meg a duzzanatot és mivel így feszül jobban fáj. Ha teheted ne lógasd polcold fel.
2016. jún. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Eszter76 ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, valószínűleg edzés nélkül is bedagadt volna... ha nincs otthon Calcium, akkor igyál 1-2 bögre tejet!
2016. jún. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dellfil ***** válasza:

"AKkor nagyon durván fájt, a fullánkot gyorsan ki is szedtük."

Méh szúrt meg. Biztosan, mert a darázs fullánkja soha nem szakad bele a bőrbe.

Akkor is nagyon fájna, - és jócskán be lenne dagadva - ha nem mentél volna el edzeni. De azért lehet, hogy rátett egy lapáttal... :)


[link]

[link]


dellfil

2016. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szódabikarbónás vízben áztasd ki és tegyél rá hideg borogatást, 1 hétig is fájhat a helye. Fenistil gél is jó rá. Ha rosszabbodik, menj orvoshoz.
2016. jún. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Adrenalin inekció a combodba. Legujabban az ecetes vizes ruha és a ca sandoz se hatásos azt kutatták ki.
2016. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!