Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tanulhatnék meg tablettát...

Hogy tanulhatnék meg tablettát lenyelni?

Figyelt kérdés

Elsőre talán cikinek tűnhet de nekem sok problémát okoz az hogy nem tudok lenyelni egy tablettát. Amikor beveszem a számba, hiába próbálom lenyelni, mindig visszajön, és ha nagy ritkán sikerül is, perceken belül visszahányom azzal együtt amivel bevettem. Voltam már ezzel orvosnál de azt mondta hogy lélektani dologból eredhet, aztán ahogy kikérdeztem a szüleimet, kiderült hogy 3-4 éves koromban úgy adtak be nekem gyógyszert hogy egyszerűen lenyomták a torkomon, vagy ha nem akartam enni a kijelölt időpontban akkor az ételt is így tömték belém. Valószínűleg ez maradt meg tudat alatt és emiatt nem tudom lenyelni a legkisebb gyógyszert sem. Szerencsére nagyon ritkán szedek gyógyszert, akkor is inkább összerágom mert bármennyire akarom, nem tudom lenyelni. Volt már hogy a tabletta és vénás injekció közül kellett választanom és az utóbbit választottam mert tudtam hogy a tabletta kidobott pénz lenne. Csak attól félek hogyha olyan helyzetbe kerülök hogy muszáj lesz tablettát bevennem, akkor mit mondok az orvosnak, biztos nem hinné el hogy ez nekem tényleg ekkora probléma. Kérem aki volt hasonló helyzetben vagy rendelkezik némi pszichológiai ismerettel ilyen téren az írjon! Szeretnék megszabadulni ettől a képtelen állapottól!

19/L


2010. ápr. 12. 03:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Úristen, ez szörnyű! Nem vagy te liba, hogy lenyomják a torkodon az ételt, és tömjenek!

Nekem nagyon rossz szüleim vannak (alkoholisták és idióták, de mindegy) de a gyógyszert mindig egy kanál mézbe tették nekem bele így vettem be kiskoromban.


Meg is értem, hogy nem tudod lenyelni!



Én is nehezen nyelem le a gyógyszereket, de ma már valamivel jobban megy. Nekem az volt a problémám, hogy megittam egy liter vizet, mert a korty mindig lement, de a gyógyszer ott maradt. Vagy már felolvadt a számban, vagy megakadt a torkomon stb.


De mondjuk van egy kapszula amit mindig felírtak megfázáskor az akkora, hogy azt komolyan nem tudom lenyelni, óriási.


Én úgy küzdöttem ezt le, hogy minden nap bevettem 2 c-viamint. Az ugye pici is, az íze se rossz könnyen lecsúszik.

Ma már vitamint is szedek, minden este beveszek egy jó nagy tablettát. Meg a gyógyszereket is.


Fontos, hogy abban a pillanatban kizárd a külvilágot. Én előtte nagy levegőt szoktam venni, megnyugszom aztán gyorsan bekapom a gyógyszert és iszok rá és lenyelem úgy egyben, gyorsan. Aztán még iszok 2-3 kortyot utána és kész.


Esetleg hallgass zenét közben, az engem megnyugtat és úgy könnyedén lenyelem.


Vagy nekem az segített még, hogy elhatároztam, hogy na ezt most gyorsan beveszem aztán lemegyek vacsorázni. Így nem halogathattam, mert már éhes is voltam. Szépen bevettem, lenyeltem gyorsan majd nagy levegő, megkönnyebbülés és indultam is a dolgomra, nem gondoltam erre többet.


Ezt egyértelműen a fejedben kell rendbe rakni.


Szerintem vegyél egy hagyományos, nagy levél c-vitamint és azt szedegesd be (azt nem lehet túladagolni és amúgy is hasznos). Ez segít megszokni a folyamatot, és később a gyógyszereket is le tudod majd nyelni. Én évekkel ezelőtt kezdtem a c-vitaminnal, néha még hezitálok egy-egy gyógyszernél de egyébként semmi problémát nem okoz már.

2010. ápr. 12. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Huh én is hasonló helyzetbe vagyok

Volt már olyan hogy tüszős mandulagyulladásra kaptam hatalmas antibiotikumot de sehogy se tudtam bevenni :S

az orvosoknak is mindig szólok ha felírnak vmit h olyat adjon ami vagy nagyon pici vagy el lehet rágni , de folyton kiröhögnek h ilyen idősen azért már illene lenyelni , meg le is szarják sokszor

de hogy valami hasznosat is hozzátegyek , szerintem gyakorolni kell kis dolgokkal (nem feltétlenül gyógyszer , lehet étel is ) lehet hülyén hangzik de én pl úgy szoktam hogy kenyérből kis darabot összegyúrok és azt próbálom lenyelni xD

2010. ápr. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

gratulálok a szüleidnek.

szerintem ezt csak szakember segítségével tudnád feldolgozni.

amiből csak lehet, kérj folyékony gyógyszert, mert ez nem egy egyszerű helyzet. ha úgyis csak kihányod, ne erőltesd.


a szüleid nem szégyelték magukat mikot elmesélték, hogy mit csináltak veled?

2010. ápr. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!Próbáld igy:fogj egy kis teás kanalat,a domború felével nyomd szét az asztalra tett tablettát,fogj egy kis kanálnyi lekvárt vagy nutellát és finoman az újjaddal söpörd rá az össze zúzott gyógyszer port.

Nekem anyukám igy adott be régen minden gyógyszert.

2010. ápr. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia!


Előzőnek igaza van, nekem is a legtöbbször így adták be, mert különben én is kihánytam volna... Amúgy manapság, ha gyógyszert kell bevennem, előtte eszek pár falatot, nekem úgy könyebb, majd rögtön rá is eszem...De a legjobb lenne, ha tényleg felkeresnél egy szakembert, talán többet tudna segíteni :)

2010. ápr. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt magyaráztam, csak én mézzel...
2010. ápr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ma már lehet kapni a gyógyszerörlőt. (Én a kutyáimnál májkrémmel használom.) Ne legyen emiatt szégyenérzeted! Vegyél egy ilyet, használd az előzőek által javasolt lekváros-mézes módszereket.

Esetleg ez a "tömés" dolog okozhatott más problémát is, csak még nem észlelted. Javaslom, hogy keress fel egy pszichológos szakembert.

2010. ápr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz szerezni olyan készüléket tedd a gyógyszert az asztalra, tegyél rá egy konyharuhát, majd húskloffolóval vagy valamivel törd szét. (Így nem repül el mindenfelé a gyógyszer)
2010. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönet a válaszokért, sokat segítettetek! Ez a lekváros-mézes módszer jónak tűnik, szerintem azt fogom kipróbálni ha szükség lesz rá!

Gothic_Elf

2010. ápr. 13. 21:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Állítólag az USA 1/3-a küzd ilyen problémával. A patikában láttam ilyen zselészerű valamit, ami erre jó, hogy mennyire hatásos azt nem tudom.
2017. márc. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!