Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Másfél évig erősen drogfüggő...

Másfél évig erősen drogfüggő voltam. Abból nagy nehezen sikerült kimennem, de most egy éve gondjaim vannak az ivással. Hol kérhetnék segítséget? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Amikor elhagytam a cuccost el kezdtem napi szinten inni, mert segített aludni és kicsit csillapította a fájdalmakat. Sajnos teljesen rászoktam. Egy év alatt ez odáig fajult hogy csak úgy tudok elaludni hogy megiszok egy üveg vodkát vagy 2-3 üveg bort, pezsgőt. Ez már annyira alap hogy emellett simán felkelek hatkor és megyek dolgozni, egyáltalán nem látszik rajtam, de ha nem iszom akkor nem tudok aludni és baromi nyomott vagyok. Hiába döntöm el hogy nem iszok egy nap 10-11 óra felé akkor is kiugrom egy boltba valamiért mert nem bírok egyszerűen mit kezdeni nélküle, másnap viszont mindig bűntudatot érzek.


Tudom nagyon jól hogy ez így nem mehet tovább mert komoly következményei lesznek, be akarom fejezni, de sajnos gyenge vagyok, nem tudom egyedül :( Nagyon megköszönném ha válaszolna valaki akinek alkoholprobélmái voltak és kijött belőle. Hogyan sikerült? Család, terápia, AA, valami? Nagyon kétségbe vagyok esve.


Köszönöm.


2016. jún. 10. 00:27
 1/7 anonim ***** válasza:

"csillapította a fájdalmakat. Sajnos " Erről beszélj kicsit bővebben! Akár privátban is! Mert addig nem fogod tudni abbahagyni a piálást, amíg a szervezetedbe gondok vannak.

Nekem egy teakeverék segített, már 18 éve nem iszom alkoholt.

2016. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

# 1

Úgy értettem hogy a drogokról való leszokás gyakorlatilag fizikai fájdalommal járt, az alvás pedig lehetetlen volt. Ha sokat piáltam az segített rajta. Sajnos hülye fejjel azt gondoltam hogy jó ötlet így segíteni a leszokást, nem gondoltam arra hogy rászokom az italra, előtte ritkán ittam csak.


23/F vagy amúgy

2016. jún. 10. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:

És az nem jutott el a tudatodig, hogy esetleg a droghoz is azért nyúltál mert már fájdalmaid voltak?

Minden pszichés betegségnek a korábbi fejlődéskori rendellenesség az oka! Ezt a beteg úgy éli meg, hogy azt hiszi hogy ez a természetes, mert a szervezet azzal korlátozza hogy az agy bizonyos területeit elsorvassza.

2016. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Arra lettem volna kíváncsi, hogy milyen fájdalmakat éreztél, érzel?

Nekem születésemtől, állandó szélgörcsök, folyamatosan híg széklet, alhasi fájdalmak voltak. 16 évig nem is tudtam, hogy nekem fáj a hasam. 16 évesen egy tüszős mandulagyulladást követően görcsölt már annyira, hogy orvoshoz fordultam, (vesztemre). 9 éves koromtól kortyolgattam bort, később poharazgattam, aztán már a napi két lityi sem volt elég. 14 évesen önálló bortermelő lettem, tehát a saját boromat ittam. 35 évesen, már nem bírtam a sorozatos megaláztatásokat, az Ormos intézetbe mentem segítségért. A ferdeszemű által javasolt teázgatás közben figyeltem fel arra, hogy már egyáltalán nem kívánom az alkoholt. Az alhasi panaszaim némileg csökkentek, de nem szűntek meg. Csak a piát kerülöm azóta, de azt végleg.

2016. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A drogokba elég hülye módon csúsztam bele. Mindig is baromira magamnak való voltam, az időm nagy részét egyedül töltöttem. Rajzolgattam, zenét halgattam, könyveket olvastam, ilyesmi. 18 éves korom körül amikor elköltöztem otthonról el kezdtem kísérletezgetni hogy ezeket a tevékenységeket hogy tudom befolyásolni különböző szerekkel. Eleinte csak játék volt,kis szombat esti kikapcsolódás, aztán persze egyre gyakrabban és egyrre többet nyomtam.
2016. jún. 12. 00:25
 6/7 anonim ***** válasza:

"baromira magamnak való voltam," Mivel az ember társas lény, ezért ennek komoly okának kell lennie, hogy magába zárkózzon.

Én sem voltam még az iskolában sem olyan pergő fajta, de most már tudom, hogy ez mind a hasfájásomra vezethető vissza.

Én csak azt akarom megértetni veled, "Nem azért vagyunk elesettek, mert valaki(-k) "beletiportak a lelkünkbe", hanem mert agyunk fejlődése során a testből számtalan téves információ áramlott, ami eltolta az agyunk, a gondolkodásunk fejlődését.

De mindez helyrehozható, mert "A jó pap is holtáig tanul!"

Csak ezt a tanulást nem a könyvek senem a média biztosítja.

2016. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Pótcselekvést" kell találni,új célokat kitűzni,új dolgokat felfedezni,amik leköthetik a figyelmed.Tudom ez nem könnyű,de ez is segíthetne.A kerékpàrozàst is javasolnám,a természetben.Kikapcsolja az embert,stresszoldó,immun erősìtő,és kifárasztana.Testedzéssel is lenne új cél...konditerem,uszoda stb...ezek csak ötletek,mindenkinek màs jön be.
2016. jún. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!