Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek kialakult már...

Ha valakinek kialakult már narancsböre a combján és a fenekén el lehet tüntetni vagy ez már visszafordíthatatlan és csak megelözni lehetett volna?

Figyelt kérdés
Szó szerint rondább a böröm 25 éves létemre, mint egy öregasszonynak. Táplálkozással, sporttal életmóddal vagy bármi mással kapcsolatos tanácsok érdekelnének, amivel meg lehet oldani, hogy eltűnjön vagy legalább ne fokozódjon. Karcsúbb, formásabb alkat vagyok, de böröm sosem volt szép semilyen értelemben, tulajdonképpen rövidnadrágot sem hordhatok.

2016. jún. 10. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
és akkor mi van?legyek öngyilkos?
2016. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
á,nem mondom,el,hogy ez termésszetes folyamat, úgyis hülye leszek
2016. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet rajta javítani sokat. Sok vizet kell inni mindennap, egészséges táplálkozás, sport. Vannak rá speciális masszázsok, de az nagyon fájdalmas. Különböző keringést fokozó krémek, a legolcsóbb és talán a leghatásosabb a paprikaolaj.
2016. jún. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pont most olvastam, hogy a következő turmix milyen jó hatással van a bőrre, akár a narancsbőrt is képes eltüntetni, persze rendszeresen kell inni, a legjobb, ha minden reggelt ezzel kezdesz, kávé helyett is megteszi, ugyanis feltölt energiával.

Hozzávalók: egy banán, két nagy marék spenót, két deci víz összeturmixolva.

2016. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elméletileg javítani lehet rajta megfelelő étkezéssel /liszt,cukor,zsír mentesen/ és sok sok mozgással. Rengeteg folyadékkal, főként vízzel...

Szerintem a sok adalék és tartósítószer, no ès a mozgásszegény életmód is hozzájárul, hogy a soványoknak is van. Én azt vettem észre hogy hízás után még nehezebb eltüntetni, mert a megnyúlt bőr még fokozza a narancsbőr làtványát.

Persze vannak paprika, fahéj krémek amik fokozzák a vérkeringést, illetve zsírégető italok amik mozgással szintén fokozzák a hatást.

2016. jún. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A narancsbőr nem más mint zsír laza kötőszövettel. Semmi más. Csalóka lehet, de a soványaknak is van sokszor narancsbőre, mert úgymond rajtunk sincs más csak zsír a csontokon. A laza kötőszövet miatt a zsírsejtek közötti térben némi víz is felhalmozódik, és ez rontja a látványt.


Az ellenszere a testmozgás és az egészséges életmód, ha drasztikusabb fogyás szükséges akkor ésszerű diéta, mely által a a felesleges zsír eltűnik. Érdemes hangsúlyt fektetni az izomépítésre is, tehát nem kilóra fogyást kell érteni a fogyás alatt, ugyanis az izom nem csak feszesebben mutat a bőr alatt, hanem a nagyobb izomtömeg gyorsabb anyagcserét eredményez, így akadályozva a felesleg újbóli lerakódását, meg nyilván erőnlétet is ad és stb.


A különböző cellulit kezelések, krémek, csodaszerek, masszázsok fenti módszer kiegészítői lehetnek, de önmagukban nem hatásosak. Ezek a bőr feszességét és a vérkeringést javítják, így gyorsíthatják a folyamatot, vagy optikaliag tuningolják az eredményt, de ettől még nem fog eltűnni a zsír. Amíg a zsír ott van, addig ott lesz a narancsbőr is.

2016. jún. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzá tennék, hogy a nők kötőszöveti felépítése más mint a férfiaké, ezért érinti elsősorban őket ez a jelenség.


Ebből kifolyólag a narancsbőr megjelenése a női nemi működés megindulása után, illetve a kor előrehaladtával kvázi természetes jelenség. Mivel a cellulit nagy biznisz, így ezt igyekeznek a gyártók, szolgáltatók nem normális dolognak beállítani.


Tény, hogy a nagy mértékű narancsbőr esztétikailag zavaró, de tenni ellene a fent leírt módszer segítségével lehet.


A rendszeres sport és az egészséges életmód amúgy is hasznos, egy halom más szempontból is.

2016. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elsö kommentelö: Megtennéd a kedvemért?
2016. jún. 10. 21:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Az előttem hozzászólók nagy részének igaza van. Akármilyen sovány lehetsz, akkor is kialakulhat a narancsbőr.

Vicces, rengeteg csinos lányzót látok modell alkattal a mcdonaldsba betérni, ahelyett, hogy elmennének egy piacra normális kajákat beszerezni. És sír a szájuk, hogy öklömnyi nagyságú lyukak vannak a combjaikon.

Sajnálatos. De nyugi férfi létemre én is belesétáltam a csapdába, igaz nem is a narancsbőr, mint inkább a hasamon lévő zsír halmozódott fel. Aztán fogtam magam elegem lett az egészből, és elkezdtem sportolni, mozogni, és egészségesen kajálni és minden rendbe jött. Volt egy ismerősöm csaj, aki 20 kg volt vasággyal együtt.. És mégis narancsbőrös volta lába. A buta liba ahelyett, hogy normálisan kajált volna inkább nem evett semmit, és várta a csodát. Sose kövesd el ezt a hibát! Egyél húst, ami Minél soványabb legyen. ÉS sok sok sok sok zöldárút. Sok sikert!

2016. jún. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sulyzos edzes es dieta ....ez ami segithet...de kitartas
2016. jún. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!