Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beszédhibás vagyok és nagyon...

Beszédhibás vagyok és nagyon parázok a szóbeli érettségi miatt. Mit tegyek ellene? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Azon idegeskedem, hogy az érettségi szóbelin átmenjek, mert oxigénhiányosan születtem. Folyamatosan tanulok, szorgalmas vagyok. Érettségi írásbelim az összes tantárgyból 4-es lett. Rengeteg tantárgyból ezért lettem 3-as évvégén, mert 1-es,2-esre feleltem, miközben írásban 4-5-ös voltam. Nem tudom magamat kifejezni, bedadogok, megakadok. Tanárok tudnak róla, de a vizsgabiztos lesz**ja az ilyeneket. Remélem valaki tud segíteni. Előre is köszönöm! 18/f

2016. jún. 12. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz, kit érdekel a vizsgabiztos, ő nem egy isten, csak egy felügyelő, majd a tanárok szépen tudtára adják. Amúgy mivel nem tehetsz róla és gondolom papírod is van róla eleve feleltetni se szabadott volna nagyon téged szóban évközben, illetve érettsén járna valószínűleg plusz idő, de ezt sajnos előbb kellett volna intézned.
2016. jún. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is beszédhibás vagyok és lebírtam érettségizni szóbelin. Picit nehézkes volt, de nekem azt a tanácsot adták még akkor is amikor odaültem felelni hogy lassan, nyugodtan beszéljek, nem baj ha lassan megy, idő van rá, minimális 5 percbe bele fog férni, és mellette ha valami kimaradt a jegyzetre amit ott csináltam arra is adnak pontot. Nekem amekkora parával kezdtem egész jól sült ki az egész. Persze az idegen nyelv volt az ami nehézkesen ment meg az a tanárom alapból egy bunkó idióta volt akit nem érdekelt a problémám, de mégis összehoztam abból a hármast mert az írásbeli jól sikerült ahhoz képest.


Meg amikor szakmai vizsgám volt később, ott is ugye mint a szóbeli érettségin beszélni kellett a tételről, és ott is simán tudtam, pedig ott csak egy idegen vizsgáztató volt vele voltam bent a terembe, a másik biztos meg csak játszott a telefonján a sarokba kb így ott ilyen téren rugalmas volt, mert a vizsgáztató tette fel a kérdéseket, amiket meg válaszoltam és indokoltam is. Levette hogy időnként félre beszélek szavakat, meg bedadogtam, de nem igazán érdekelte, látta hogy tudom amit kell és ennyi.

2016. jún. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is az érettségin nincs vizsgabiztos, az az autóvezetői vizsga. Az érettségin elnök van.

Másodszor: elképesztő ez a hozzáállás. Van egy elnök, aki egyébként ugyanolyan tanár, csak egy másik iskolában, nem is ismered, fogalmad sincs róla, hogy milyen ember, ahogy arról se, hogy mi a feladata (akkor tudnád, hogy nem ő osztályoz), de előre bedumálod magadnak, hogy nyilván gonosz lesz, belelovalod magad, és itt duzzogsz sértetten.


Ezt itt pont rólad mintázták: [link]

Attól, hogy dadogsz, még gondolkozhatsz normálisan...


Harmadrészt meg régesrégen el kellett volna menned szakértői vizsgálatra, kérni egy olyan papírt, hogy szóban nem vagy értékelhető, ennek alapján pedig az érettségi jelentkezéskor kérni egy olyan mentességet, hogy a szóbeli vizsgát írásban tehesd le. Erre megvan a mód, csak nem ilyenkor kell kezdeni...

Szóval inkább tegyél magadért máskor, mert ha előre azon sajnálkozol, hogy téged majd mindenhol hátrány fog érni a dadogásod miatt, akkor máris kódoltad magadba a kudarcit és a lúzerséget, és szerintem nem ezt akarod. Az elnöktől meg ne féljél, mert nem emberevő, csak a vizsga törvényességét ellenőrzi.

2016. jún. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Emiatt ne aggódj, bár nekem nincs beszédhibám, nincsenek kétségeim afelől, hogy nem én vagyok a szavak embere. Az emelt informatika érettségin már túl vagyok, tanultam rá, elmondtam, kérdeztek és válaszoltam. 10 perc sem volt az egész. A tanároknak sem érdekük, hogy rosszul sikerüljön az érettségid.


Nem a vizsgaelnök feladata a feleleted értékelése, nem is kell foglalkoznod vele. Az ő feladata az, hogy ellenőrizze a vizsgáztatás törvényességét, a szükséges dokumentumok hitelességét. Teljesen mindegy a személye.


Te csak a mondanivalódra koncentrálj, ha "hazai pályán", a saját sulidban felelsz, akkor a tanárok tudni fogják. Ne parázz ezen. Próbálj ellazulni, ne görcsölj ezen, csak a tételedre koncentrálj.

2016. jún. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!