Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomás mitől lehet?

Alacsony vérnyomás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sosem volt alacsony vérnyomásom, 115/90 körül szokott lenni a vérnyomásom, de két hete észrevettem, hogy fájdogál a fejem, bágyadt vagyok, szédülök, néha foltokat látok, és ha kicsivel gyorsabban állok fel ülő- vagy guggolóhelyzetből, beimbolygok, megszédülök. Sajna koncentrálni sem tudok így, illetve eléggé levert vagyok, tehát hatással van a mindennapi tevékenységeimre, a tanulásra is.

Az utóbbi 1 hétben rendszeresen mérem a vérnyomásom, minimum napi 3x (reggel, délben, este) és tartósan alacsony, nem csak egy bizonyos napszakban.

Két kávé, egy energiaital és edzés után megy fel 100/70 körülre, alapjáraton 85/55 körül mozog.

Gondolkodta, hogy hátha az államvizsga miatti stressz az oka, de az inkább vérnyomásemelő lenne, illetve a hidegfrontra is gyanakodtam, de szintén vérnyomás emelkedés lenne a jellemző. Az utóbbi pár hónapban lefogytam 5 kilót, az azt megelőző két évben pedig 10-et, esetleg lehet ez valamilyen szinten hatással a vérnyomásra? Most 60.5 kg vagyok és 168 centi. Bár feltételezem, akkor már korábban kialakultak volna a tünetek, ha a súlyleadás miatt lenne.

Esetleg van bármi ötletetek? Van, aki volt már hasonló helyzetben? Félek, hogy nem múlik el, és tartósan fennmarad. Illetve félek, hogy valami komolyabb ok áll a háttérben.

Előre is köszi a válaszokat! :)


L/22



2016. jún. 15. 11:27
 1/3 anonim válasza:
Szia! Nekem is ez volt, és nagyon sok vizet kell innod, hogy elmúljon. Ha nem, akkor lehet, hogy nem eszel elég vitamint, vagy gyümölcsöt. Azt ajánlom, hogy próbáld ki. :)
2016. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! :) Hát, napi 1-1.5 liter vizet iszom, megpróbálok napi 2 litert meginni, nem tudtam, hogy ez is befolyásolhatja! :)
2016. jún. 15. 23:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló gondom van, 185 cm / 60 kg, kb annyit iszok mint te. Orvos szerint okés a vérnyomásom, de én nagyon rosszul érzem magam. Gyenge vagyok, szédelgek, alig tudok figyelni, csak nézek a fejemből. Kávéból nem tudok sokat inni, nem bírja a gyomrom, az energiaital meg cukros "lötty", annyit nem segít, így most koffeintabival tartom magam, ami nem megoldás, de mivel dokik nem vesznek komolyan, pedig tényleg rosszul vagyok, kellett valami. Egyébként jó lenne valami megoldás (nem ideiglenes).


Próbáltam többet mozogni, de semmi erőm.


30/F

2016. jún. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!