Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Internetes kontaktlencse...

Wannabeapro kérdése:

Internetes kontaktlencse vásárlásban jártasak tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nem találok megfelelő 30 napos lencsét. Eddig csak a 2 hetes próbalencsét hordtam.

A szemész ennyit írt:

Acuvue Advance

J: -2,75 8.7

B: -2,25 8.2

és Kettős hatású OPTIVE...


Én csak olyan oldalakat találtam ahol 8.7-t és 8.3-t lehet rendelni. Ha nem lehet 8.2-eset akkor nagy rizikó az a 8.3-as?



2016. jún. 17. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden olyan lencse rizikós, amelyet nem illesztettek a szemedre. Ha más lencsét szeretnél, kocogj vissza a szemészhez és kérj tőle ilyet.

Ha nem megfelelőek a paraméterek, az is gondot okozhat, de allergiás reakciód is lehet az alapanyagtól vagy bármi. Csak úgy hasraütés alapján nem szabad lencsét választani. Lehet, hogy XY-nak nem lett baja, de sovány vigasz, ha neked meg lesz.

2016. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Acuvue Advance lencsét próbáltál akkor rendelni is olyat szabad csak. Nyilván a 8.2 a szemed görbülete, a lencséd viszont 8.3, mivel csak olyan létezik ebből a márkából. 8.2-t nem kaphattál, nincs olyan. A 2 hetes lencsét pedig ugyanúgy lehet 1 hónapig hordani. Ezt szokták is mondani az optikában is.
2016. jún. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem lehet a 2 hetes lencsét 1 hónapig hordani - csak ha a túlhordás miatt szemkárosodást akarsz!


ne rizikózz, kérj havi próbalencsét az optikában vagy rendelj a mostaniból!

2016. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is gondolom, hogy 8.2-est nem készítenek mert mindenhol, magyar és külföldi oldalakon is csak a 8.3-t lehet rendelni.

De az optikus ezt írta fel.. akkor csak nem lehet vele gond, nem?

2016. jún. 25. 02:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!