Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vöröskereszt milyen feladato...

A vöröskereszt milyen feladatokat lát el Pest megyében?

Figyelt kérdés
Az érettségi után szeretnék önkéntesként dolgozni valahol, de nem tudom, hogy mi ennek a módja és pontosan milyen feladatokat kell egy önkéntesnek ellátnia. Szeretném, ha valaki adna egy kis útbaigazítást, mert nem szeretnék olyat elvállalni, amit később nem tudok ellátni.
2010. ápr. 12. 21:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Étel-osztás, ruha-osztás, utcaszolgálat, hajléktalan melegedőket működtetnek, házis-segítség nyújtás/ápolás, addiktológiai ellátások... stb.

Szerintem képzettség nélkül elég kevés dolgot bíznak rád, de ezek annál fontosabbak. Az étel-oszts nem olyan vészes, csak gyorsnak és határozottnak kell lenni, mert nagyon sokan vannak. A melegedőben, vagy az utcaszolgálatnál nem szabad finnyásnak lenni, fel kell készülnöd, hogy büdös van, de ki lehet bírni. Határozottnak kell lenned, rengeteg helyzet van, ahol ha elveszted a fonalat, és nem tudsz pörögni, határozott lenni veszélybe kerülhetsz. Nagyon türelmesnek, toleránsnak és megértőnek kell lenned, sokszor kerülsz olyan helyzetbe, hogy csak hallgatnod kell, ezzel is sokat tudsz segíteni! De tudnd kell nemet mondani. És fontos, hogy miután hazamész zárd le ezt a dolgot, ne rágódj rajta, ne vidd haza a szörnyűségeket, amit aznap láttál. Erős lélek kell ehhez, de nagyon kell, szükség van rájuk!

Amúgy nem csak a Vörös Kereszt lát szívesen önkénteseket, pl. a MEREK-ben (Mozgássérült Emberek Rehabilitációs ... Központja, Mamut mögött). Itt csak türelem kell, és megértés kedvesség. Minden lakó majd éhen hal a figyelemért, szívesen látnak embereket, akik kikísérik a mozgás sérülteket ügyet intézni, kevesen vannak, a szociális csoporttal kell fölvenned a kapcsolatot. Emellett rengeteg programot szerveznek teszem azt a Holnap Házában, ahol szitén el kél a segítség szervezésben, lebonyolításban.

Remélem tudtam segíteni, és nem vettem el a kedved!

2010. ápr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!