Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A háziorvos írhat fel növekedé...

A háziorvos írhat fel növekedési hormont növésben lévő gyereknek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, de nem vagyok kórosan alacsony, csupán szeretnék még nőni. A csontokban lévő zónák még nem záródtak le, tehát még növésben vagyok. Nos, ebben az esetben írhat fel az orvos hormont, vagy akármilyen növekedést elősegítő terméket?

2016. jún. 19. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
persze, majd választhatsz 2 közül, de a drágábbat válasszad, mert a másiktól összemegy a heréd
2016. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

háziorvos nem, endokrinológus, ha indokolt

milyen magas vagy és milyen nemű? szüleid milyen magasak?

2016. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
170 vagyok. Anyám 162, apám 182.
2016. jún. 19. 19:09
 4/11 anonim ***** válasza:

akkor nem indokolt, senki nem fogja felírni

amúgy meg még nőni is fogsz pár cm-t

2016. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint az Ilizarov módszerre fogok rászorulni.
2016. jún. 19. 19:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Nos ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem lennének alacsony és nyeszlett férfiak sehol, és nem is pult alól vennék a testépítők a növit.


Biztos, hogy nem ír fel neked senki semi ilyesmit. Sem a háziorvos, sem az endokrinológus. Ebben egészen biztos lehetsz.


Illegálisan sem ajánlom beszerezni, mert ez nem úgy van, hogy hopp ott hat ahol akarom és jól megnősz hosszában, hanem pl. óriási állkapcsos bulldog képed lesz, meg óriásii fülcimpád, ami a herédig fog lógni, és a belső szerveid is megnőnek tőle, amitől szép nagy beled lehet. Rém esztétikus tud lenni egy növivel eltoszottul kezelt pasi.

2016. jún. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy "óriási állkapcsos bulldog képem lesz" meg ilyenek... De azért mégis csak férfihoz méltó magassággal rendelkeznék, már ha a genetikailag megfelelő vagyok rá.
2016. jún. 19. 19:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem. Endokrinológus is borzasztó szigorú követelményrendszer után teheti meg: nem kielégítő növekedési ütem, csontérési elmaradás stb.- nyitott növekedési zónák mellett adható a hormoninjekció...

Főleg ennyi idősen, ilyen magassággal... Mekkora akarsz lenni? Az 170 nem alacsony egyáltalán, 164cm az alsó férfi magassághatár ennél.. A genetikába nem szólhatsz bele, súlyos következményei vannak, belső szervek, többi akrális rész- orr, fül stb- is növekedne amivel szív- és érrendszeri szövődmények jönnek, mert nem ott és nem úgy hat ez ahogy te akarod.

20 felett is nőhetsz még, bátyám 24évesen nőtt 5 centit!

Inkább kezdd el elfogadni magad, edzeni az izmaidra, különben sütni fog hogy rosszban vagy magaddal és rányomja a bélyeget az életedre.

2016. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
180 az álomhatár, de már legalább 2-3 éve nem vagyok nagyobb, így egyre jobban távolodok tőle..
2016. jún. 19. 21:38
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
kezdj el pilatesezni!annyira javítja a testtartást, és a gerincet, hogy akár 5-6 cm-rel is magasabb leszel
2016. jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!