Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Ha a tarkómon a fejbőröm sokszor sebes, azon hogy tudnék segíteni?

Csak a tarkómon sebes, a hajam alatt, sehol máshol a fejbőrömön, és nem is nagyon értem az okát, mert nem használok semmilyen eszközt ami felsérthetné. Ez valami vitamin hiány?

2016. jún. 23. 17:00  Privát üzenet  

A válasz
Talán sebesre vakarod. Ennek az oka lehet akár demodex szőrtüsző atka is, a hámfosztott területen meg hajlamosak elszaporodni gennykeltő baktériumok. Naponta törld át az érintett területet 70%-os alkohollal.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2016. jún. 23. 17:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagyon ki van száradva a fejbőröm, testápoló rákenése orbitális hülyeség lenne, vagy esetleg használna?
Ha zsibbad a fejbőröm az mitől van?
Keratinnal felrakott szőke póthajam van. A fejbőröm egy ideje viszket és kicsit piros kb 3 hónapja kezdődött. (a póthaj csak 3 hete van fent) A hajam kb 15 éves korom óta van...
Sok nyirokcsomó a tarkómon? Normális még?
Találtam a tarkómon egy nagyobb borsonyi duzzanatot mi lehet?
SOS. Mióta suli van nagyon korpás a hajam, mintha az egész fejbőröm hámlana. Már sírtam is miatta. Nagyon ronda mit tegyek?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!