Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehet kezdeni...

Szerintetek mit lehet kezdeni olyan kollégával, aki betegen is mindig bejön, mert ő nélkülözhetetlen?

Figyelt kérdés
Teljesen kivagyunk már a kolléganőimmel, van egy nyugdíj előtt álló nő, aki lázasan, köhögve, tüsszögve is mindig bejön dolgozni, ráadásul a főnök kedvence, szerinte példát lehetne a szorgalmáról venni. Mi meg alig tesszük ki a lábunkat a szobából egész nap és a közös helyiségekbe, mert nem szeretnénk hazavinni semmilyen fertőzést, a legtöbbünknek pici gyereke van.
2010. ápr. 14. 10:18
 1/6 anonim válasza:

Sajnos, ez ellen nem tudunk semmit tenni. A férjem munkahelyén is ugyanez a gond, pedig kórházban dolgozik. A kollégák többsége betegen sőt influenzásan is bement dolgozni. Kiderült, azért csinálják ezt, mert tartanak az elbocsátástól, másrészt szükségük van a fizetésükre ( a táppénz kevesebb mint a fizetés). Igen a főnök olyan dolgozót kedveli, aki betegen megy be dolgozni....bármennyire igazságtalan is. Én is nevelem két kisgyerekemet és féltem is őket, ez a helyzetnek köszönhetően gyakran betegeskedtünk. Mi próbálunk otthon néha fertőtleníteni, gyakori kézmosással védekezni valahogy. De szerintem inkább a kórházi dolgozók használhatnának maszkot főleg az influenzás időszakban.

Nem tudom a munkahelyeden mit dolgoztok és szerintem az értekezleten/gyűlésen szóba lehetne hozni ezt a problémát, mindez persze a főnök hozzáállásán múlik....

Szép napot!

2010. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tegyetek rá egy védő maszkot :)

Gyógyszertárban tuti lehet venni vény nélkül :)

2010. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, sajnos évente az alkalmazottaknak 1 értekezlet van, de addig össze fogom szedni a bátorságomat és szóba hozom ezt a vezetőség előtt is, mert főnök meggyőzhetetlen.
2010. ápr. 14. 10:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilván érzékeny téma, függ a vezetőség habitusától, de a következőket tudom írni: ez munkajogi kérdés, mert a munkáltató felelős a dolgozóiért. Amennyiben megtűri, hogy ilyen állapotban dolgozzon valaki, akkor ezzel jogszabályt sért. A közvetlen felettesnek haza kellene küldenie a betegeskedő dolgozót. A munkáltató a munkavállalót ért kárért akkor tartozik felelősséggel, ha a kár a munkavállaló munkaviszonyával összefüggésben keletkezett. A károsodásnak tehát a munkaviszonyból folyó tevékenységgel kell összefüggésben állnia. Ez jelen esetben megvalósul.


Amennyiben felveted a dolgot, mindenképpen dramatizáld a helyzetet (amellett, hogy tényleg nem szerencsés), s sződd bele a mondókádba, hogy ha emiatt valaki(k)nek súlyos baja lesz, akkor az a pénzbírság mellett komoly kártérítéssel is jár.

2010. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ez jelen esetben megvalósul."


Mármint persze akkor, ha elkaptok valamit tőle.

2010. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm, ezt ki is nyomtattam, nagyon hasznos :)
2010. ápr. 14. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!