Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni olyan kollégáv...

Mit lehet tenni olyan kollégával, aki folyamatosan negatív és lehúz?

Figyelt kérdés
Nem családi kategória, ez tény, de már annyit vagyunk együtt, mint egy család. :) Van egy kolléganőm. Egyedül neveli a fiát és nagyon negatív. Senkiről és semmiről nincs jó véleménye, mindenkit kritizál, folyamatosan hisztizik. Amikor én sem vagyok jó passzban, akkor baromira idegesít. Mindenben ő akar lenni a legjobb, megszól embereket mindenért. El van telve magától, hogy ő és a fia mindenben mennyire szuper, a másik meg mennyire nem jó. Példa. Kislányom most kezdte az óvodát 3 hete és hát még reggelente van, hogy sír. Szerintem ez természetes. Főként azért, mert nagyon visszahúzódó és ragaszkodó. Amikor néha mesélem neki (bár már egyre ritkábban, mert sosem bíztatást kapok), akkor az a válasza, ő nem tudja, az ő fiával SOSEM! volt semmi gond, sosem volt hisztis. Hát ez ponthogy messze van a hisztitől, ha egy gyerek reggel nehezen válik el a szüleitől. Szóval gyakorlatilag folyamatosan lehúz. Legszívesebben mennék innen, de nem olyan egyszerű, már én is 37 éves vagyok. Neki mindenki hülye magán kívül. Ma is bejött (tegnap szabin volt) és mióta beért, folyamatosan jár a lepcses, hogy ez milyen hülye, meghülyült, nem indul a gépem, hazamegyek stb.... Már lassan én is tök negatív leszek mellette.... :(
2011. szept. 23. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én most picit gonosz leszek, de az ilyeneknek 2 dolog hiányzik: kiadós szex, és egy kva nagy pofon :)

Komolyan... Tipikus eset sajnos, hogy egyedül neveli a gyereket, nyilván nem boldog, és irigyel mindenkit, akinek nála jobban összejött, és így csapódik le a környezetén.

2011. szept. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy amikor jó kedve van, akkor egyébként normális és sokat röhögünk, csak sajnos ez olyan ritka, mint a fehér holló. Szóval én megértem, hogy nehéz az élete, hogy egyedül neveli a fiát, tényleg problémás a munkánk, ez tény és nem vitatom. De az nagyon negatívan hat rám, hogy állandóan puffog.
2011. szept. 23. 09:11
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen amikor mondom a férjemnek, hogy már megint milyen dulifuli volt ma, a férjem is azt mondja mindig, hogy valakinek már jól meg kéne d...gni. :) Én elhiszem, csak szar. Valószínűleg az lesz mégiscsak, hogy elkezdek nézelődni más állás után.
2011. szept. 23. 09:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Főnöknek nem lehet szólni, hogy beszélgessen el vele ?

Attól hogy neki sz@r, még viselkedhetne normálisan. Nehogy már te menekülj el egy ilyen hisztis p.csa miatt... Munkáját amúgy normálisan végzi ?

2011. szept. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor az a legjobb módszer, mint a pletykásoknál: ne reagálj a hisztijére és a kritikájára. Semmit! Meg se szólalj, ne hümmögj, ne bólogass, ne keress neki megoldást semmire. Ha visszakérdez vmit, hogy hallod-e amit mond, akkor mosolyogj rá, és mondj vmi pozitívat, pl. "nekem olyan jól kezdődött a napom"

Vagy észreveszi magát, vagy önkéntelenül is leáll a dumáival.

A kislányoddal kapcsban, ha megteheted, kezdj el vele játszani az oviban, akár kint az udvaron. Hozzatok össze egy nagy nevetést, aztán mondd neki, hogy később jössz érte, krumplis tészta lesz a vacsora, Mátyás király a mese, de jó lesz. Ettől talán nyugodtabb lesz, szorongasd meg, aztán menj dolgozni. :) Nem tudom, bejön-e, csak egy ötlet.

2011. szept. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kipróbálom a kislányomnál. Én tudom egyébként, mi a probléma vele, 2 óvónő van, az egyik szerény, nála nem sír, ha ő van reggel. A másik harsány, nagyhangú, semmi gond nincs vele, szereti egyébként, csak reggel neki az túl sok, hogy harsány az óvónő. Nála sír. :) De köszi, kipróbálom a tanácsod.

A kolléganőmre visszatérve.

Főnöknek úgymond hiába szólok, mert sz..rik az mindenbe végülis. Nem egy épületben vagyunk, félévente ha látjuk,és annyit nem kérdez, hogy mi újság.

Sajnos már ott tartok, hogy nem is szólok az életemben a pozitívumokról, mert mindjárt negatívummal vág vissza. Isten ments, hogy megtudja, hogy most készülünk lecserélni a kocsit, meg másodállásban van egy webáruházunk, arról sem mesélek neki semmit, hogy jól megy egyébként.

2011. szept. 23. 09:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ja, persze, ne adjál magadról labdákat, leütésre!!

a munkahelyeken gyakori: boldogtalan emberek egymást kínozzák. Nagyterű iroda.. tudok olyanról, ahol éjjel 3-kor oson be az, aki dolgozni is, haladni is szeretne- annyira zavarják egymást, mindig károg, telefonál valaki.

A kolléganő nagyon boldogtalan lehet.

Ezért itélkezik állandóan, maga áll itélet alatt.

Csak azt lehet, nem felvenni. Mindenki hülye, csak ő helikopter. Persze ez nehéz.

A kicsinél természes, hogy sír.. igaziból 4 évesen szeretnek ám óvodába kerülni, de ezt nem tudjuk megoldani.. próbáld ne aggódva fogadni az (egyébként jogos) panaszait, hanem valahogy örülni, milyen jó helyen van..

(a kolléganő fiucskája talán örült, hogy megszabadul a mindenbe beleszóló, örök értékelő szülőtől, egy kicsit pihenni .. hamar felismerik ezt a gyerekek, jó ez)

2011. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, ez biztosan így van, hogy a boldogtalan élete miatt ilyen. Nem tudom hogy a gyerek apja hol van különben, mert sosem beszél róla és a gyerekkel sem tartja az apja a kapcsolatot, ez persze lehet bármi. Én emiatt nem is szoktam traktálni a családi életünkkel nagyon, mert biztosan bántja, hogy mi jól megvagyunk otthon. Persze ennek nem szabadna így lennie, de emberek vagyunk irigységgal. Egyébként most már lenyugodott és most már kedvesebb, de reggel mint a fúria olyan volt, ami sajnos mindennapos.
2011. szept. 23. 10:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért hülyeség felmondani. Sok az agyhalott a munkahelyeken. Tegnap például a nevemen szórakoztak és konkrétan lecigányoztak több ember előtt (mert olyan helyen dolgozom, ahol sok idegen ember fordul meg). Amikor mondtam a lánynak, hogy fejezze be, nem értette miért mondom. Hülye fejjel kérdezte, hogy miért. Aztán odaszólt a fiúnak, aki viszont utál, hogy "én legalább a szemébe merem mondani". Erre mondtam, hogy igen ahhoz gerinc is kell. Még ha viccnek is szánták, ki szórakozik ilyenen? Pláne, hogy a fiúval rosszban vagyok, tehát valószínű nem poénnak szánta. Nem vagyok cigány, de ha tényleg az lennék, akkor is... Hogy venné már az ki magát, hogy lezsidózzak vagy cigányozzak valakit a munkahelyünkön, még ha az is? Még viccelni se szabadna ilyennel...
2011. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na ja, elég gáz, amit veled is csinálnak. Nálunk egyébként nem arról van szó, hogy engem szidna, nem, hanem más mindenkit. Én az ilyenről mindig gondolom, hogy a hátam mögött engem is, de azt is rossz hallgatni, hogy mindenkiről és mindenről negatív a véleménye. Pl. Jön majd egy új kolléga. Sosem látta senki sem, de már cikizi, negatív véleménnyel van róla. Biztos roppant okos, majd 1 hét után elmenekül, mert itt dolgozni kell stb. De nem is látta, nem ismeri!
2011. szept. 23. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!