Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Szemfogamat Gyökérkezelni...

A Szemfogamat Gyökérkezelni fogják. És lenne pár kérdésem. 1. Jobb mint ha a örlö vagy masik fogaimat csinálnak? 2. Ha gyökérkezelve van akkor ki fog esni vagy letörik? Akinek van tapasztalata kerem irjon

Figyelt kérdés

2016. júl. 2. 14:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Metszőfog*** elirtam elnezest
2016. júl. 2. 15:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem gyökérkezeltek egyet örlőt régen és azt a végén ki kellett húzni mert széthasadt. Elől 2 fogam is gyökérkezelt és szeritnem jobb mint ha hátul lenne csak az a probléma hogy mivel nem lesz benne ideg el fog gyengülni és bármikor egy harapásnál lepattanhat egy darab avgy letörik. Nekem ezt mondták régen mikor az elsőt csinálták kb 7-8 de lehet már 10 éve és azóta megvan még a fogam. Ha letörik is meg tudják csinálni. Egy ismerősömnek is elöl le van törve a fele neki s gyökérkezelt de meg van csinálva rendesen. Kiesni magától a fog nem fog.
2016. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom
2016. júl. 2. 15:17
 4/4 anonim ***** válasza:

1) A szemfog vagy metszőfog gyökérkezelése mindig könnyebb és ezért sikeresebb is, mert csak egy gyökércsatorna van, és az is egyenes. Őrlőfognak lehet 3-4 kanyargós gyökere is.

2) Nem fog kiesni vagy letörni, ha jól van megcsinálva évekig vagy évtizedekig gond nélkül lesz ott, annyi probléma lehet vele, hogy mivel már elhalt fog, ezért lassan elszürkül.Ilyenkor tehetnek rá egy fehér koronát.

2016. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!