Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek orvos? Nincs késő...

Lehetek orvos? Nincs késő elkezdeni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, 2 évem van még az iskolából. ( Vendéglátós ) Mindenképp szeretném befejezni. De ezután szeretnék orvos lenni, jobban mondva orvosnak tanulni. Tisztában vagyok azzal, hogy ennek köze sincs a vendéglátós szakmához, már ha a nehézségi fogok veszem figyelembe. De, úgy gondolom, hogy meg tudnám csinálni, mert most is jó tanuló vagyok. (4,5) Már túl késő lenne elkezdeni az orvosit 20 évesen ?

2016. júl. 3. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem késő
2016. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30 éves leszel ha mindennel végzel... (szakosodás,stb...)
2016. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem késő de nagyon rá kell gyúrni mert emelt biosz és kémia érettségi kell hozzá...
2016. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Lehetséges, ha eljársz egy felkészítő biológia-kémia tanárhoz és elkezdesz idegen nyelvet alaposan megtanulni. Ha meg van, aki finanszírozza a tanulmányaidat és hozzájárul a közben esetlegesen megszülető gyerekeid eltartásához, akkor nem lesz gond.
2016. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Életkorod alapján nem késő egyáltalán. Azt viszont vedd figyelembe, hogy orvosi mellett nehéz dolgozni (főleg az első 2-3 év húzós), és komolyan kell venni, mert ha lecsúszol az államilag támogatott képzésről, akkor nagy bajban vagy. Ha érzel magadban elég elszántságot és kitartást, valamint nem gond, hogy 26 éves korodig csak félig-meddig tudsz pénzt keresni, akkor hajrá.
2016. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Az a helyzet, hogy kizártnak tartom, hogy nekem gyermekem születne az elkövetkezendő 10 évben, ugyanis eddig sem volt barátom soha, és feltételezem ezután sem lesz, főleg ha ezentúl csak a tanulással fogok foglalkozni. Angolból középfokú nyelvvizsgám van, és a koreai nyelv is megy, már olvasni is megtanultam a hangult, egyéb más dolgok mellett. Szóval a tanulással nincs gondom. A magántanár ötletet megfogadom, köszönöm :)

2016. júl. 3. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Hajrá! Soha semmi nem késő. Azon meg görcsöljenek a statisztikusok, hogy miből fogsz nyugdíjat termelni 26 éves korodban.

Irány az iskolapad!

2016. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni! :) Dolgozni valóban nem lehet mellette, így mindenképp az államit célozd be!

A két emelt érettségihez ajánlom a Villányi fél kémiakönyveket és az Ötösöm lesz kémiából c. példatárat a számolásokhoz. Bioszhoz pedig a mozaikos könyveket. Sok sikert, nem lesz könnyű, de először legyen meg az érettségi és a felvételi! :D

2016. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!