Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy hete voltam vérvételen és...

Egy hete voltam vérvételen és azóta a karomból elment az erő. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Vért vettek a jobb karomból, tök jól ment minden. Még két napig picit zsibbadt a karom, de elmúlt később. Viszont a jobb kezemmel nem bírok olyan erőt kifejteni mint a másik kezemmel (pedig jobb kezes vagyok). Ha ökölbe szorítom a kezem, erőtlenséget érzek és tompa zsibbadást.

2016. júl. 5. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak beképzeled. Vagy ha tényleg bajod van annak semmi köze a vérvételhez.
2016. júl. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom. A vérvételtől lehet, de nem fizikális eredetű, hanem mentális/lelki.
2016. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen pszichés eredetű. Tornáztasd, mozgasd a kezed és vissza fog térni az erő.
2016. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha 2 napig zsibbadt utána, akkor ott valami nem stimmel.

Nekem tavaly 1 évig fájtak az izmok, vagy inak a vénámban egy vérvétel után, középre nyomták be a tűt, az inak közé, nem a vénámba. Szerencsére már elmúlt.


Ha 2-3 hét után sem múlik a zsibbadás, akkor mutasd meg orvosnak.

2016. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Pontosan honnan vették a vért, egészen pontosan mely területek zsibbadnak, és milyen típusú mozgás nem megy? Ha zsibbadás és egyértelmű izomerő-csökkenés van, akkor el tudom képzelni, hogy vagy a tű maga, vagy esetleg egy kis vérömleny az egyik ideget (Nervus medianus) sérthette. Itt van egy kép is róla, hogy hol fut le: [link]

Ha az érzés- és mozgászavar megfelel az ideg ellátási területének, akkor valószínű ez a verzió.

2016. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!