Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem az alkoholizálá...

Hogyan kezdjem az alkoholizálást? Mikor tudom, hogy részeg vagyok? Ittas állapotban elkerülhető a hányás?

Figyelt kérdés
15/L Körülöttem már mindenki iszik és nekem is van egy történetem az alkohollal, de nem tudom mivel kezdem. Van olyan, hogy csak bebeszélem magamnak, hogy részeg vagyok és úgy is érzem magam? Ha iszok töményet is, hányni fogok?

2016. júl. 5. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért akarsz berúgni? Azért, mert a többiek ezt csinálják?

Mindegy is, majd lesz egy-két húzós másnapod aztán majd kicsit átértékeled a dolgokat.

Amúgy én onnan tudom, hogy kezd hatni az alkohol, hogy zsibbad a szám meg az ujjbegyeim, aztán jön egy nagyon furcsa érzés, amit le sem tudok írni... Aztán a durva fokozatnál már a szédülés, a rosszullét. Töménytől is lehet hányni, de bármitől, akár sörtől is, ha nincs hozzászokva a gyomrod és kevered is.

Érdemes csak egy fajta italtól berúgni vagy legalább hasonló alapúaktól.

2016. júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ez komoly??


azért akarsz inni, mert mindenki iszik?


célszerű mondjuk egy ciderrel kezdeni, vagy családi alkalmaknál kérni egy pohár pezsgőt

2016. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Normálisan csinálva nem hány az ember, de ha mindent összeiszik, akkor kvázi elkerülhetetlen.

Hasonló oldott hangulat még alkohol nélkül is lehet, ilyen szempontból lehet, hogy bebeszéled magadnak, de ha egyszer igazán hat az alkohol, érezni fogod. Érdekes járni, érdekesen érzed magad... Nagyobb mennyiségnél én elalszom és kellemesen ébredek. Amíg nem iszom rossz vagy sokfélét össze, de az csak az elején volt, tanultam belőle.

2016. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én általában ott hagyom abba az ivást, mielőtt még nem tudnám kontrollálni magamat (járás, beszéd, szem-kéz koordináció stb) A baráti köröm férfiakból áll, velük járok el 16 éves korom óta iszogatni (én 16 évesen még nem ittam velük alkoholt, mert nem szerettem az ízét, csak kb 18 éves koromtól). Volt pár alkalom, amikor én még nem éreztem vészesnek a dolgot, mindenre emlékeztem, de másnap mindenki egyenként felhívott, hogy minden ok e? Az vér ciki volt nőként, azóta próbálok figyelni, rá, hogy ne legyen vállalhatatlan a dolog. Aljasul lerészegedett nőnél kevés szánalmasabb látvány van. 30L
2016. júl. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha úgy vesszük, akkor azért, igen. Úgy érzem jobbnak, mert mindenki bulizik én meg tele vagyok gátlásokkal. Kellemesebb ha én is jól érzem magam.

A válaszaitokat köszönöm.

2016. júl. 5. 16:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet igy megmondani, mindenki megtapasztalja sajat magan. Bele kell tanulni. Meg kell tanulni a merteket. Ezert is erdemes eleinte biztonsagos kornyezetben, otthon iszogatni gyenge italokat. Aztan ha mar tudod mikor kell abbahagyni, lehet felugyelet nelkul.
2016. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szamo77db ***** válasza:
Sehogy!
2016. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó kis társaságban forgolódsz.

Cigi már gondolom alap, a következő mi lesz, kábítószer ?

2016. júl. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez így rossz megfogalmazás...Nem kell elkezdeni...Ahogy egyszer mondta valaki: "Aki alkohol iszik az nem feltétlenül alkoholista." Én is szoktam inni, minden félét (bár én férfi vagyok...de mindegy) szóval ezt nem kell "elkezdeni".Az alkohol feloldja a gátlásaidat.Nem kell lerészegedni, meg inni hogy menő legyél.Én akkor szoktam mikor jót akarok beszélgetni a többiekkel, ilyenkor az őszinteség kicsúszik az ember száján, és ez jó.Nem azért kell inni mert menő.És ha detox részeg leszel (kórház) akkor meg már nincs értelme inni.Bocsi, de értelmesebben nem tudom leírni hogy: nincs értelme mások miatt inni, ha szeretnél egy kicsit jobban szórakozni, akkor iszol egy két felest.(bár mint te, nem nagy ivó) érdemesebb kis adagban kezdeni, és alkalmanként többet inni csak.Mert a májad hozzá szokik.Bocsi az értetlen írásaimért :D
2016. júl. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!