Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Enyhe mellkasi szúró fájdalom,...

0402szviki kérdése:

Enyhe mellkasi szúró fájdalom, nehézlégzés, lapkocka közti fájdalom? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok 17éves lány vagyok, elég pánikolós fajta, sok rosszullétem van ami pánik eredetű, de mostanába mindig más és mindig újabb. Tegnap este filmnézés közben enyhe mellkas szúrást kezdtem érezni ami átsugárzott a 2 lapockám közé. Böngésztem az interneten mi lehet ez, mikor láttam hogy akár szívroham előjele, egyből levert a víz is és légszomjam is lett. Ha lekötöttem a figyelmem nem éreztem annyira a tüneteket, de ahogy visszafeküdtem kezdődött előröl minden és halál félelmem lett, sírtam és meglepően sírást követően pár percre enyhültek a tünetek. Ma reggelre a lapocka közti fájdalom maradt meg és ha felállok és járkálok úgy érzem nem kapok rendesen levegőt, ha visszafekszem akkor minden oké, de folyton a sírás kerülget. Szerintetek menjek el kardiológushoz? vagy 100% pánik eredetű? :/ Kérleg segítsetek, már megőrülök ezektől a rosszullétektől és rettegek már tőlük
2016. júl. 6. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Pánik. Inkább pszichológust ajánlanék, mint kardiológust.
2016. júl. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, esetleg valaki aki tapasztalt ezen a téren vagy átélt hasonló helyzetet?:/
2016. júl. 6. 12:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Bordaközi idegzsába is lehet, menj el orvoshoz.

Nekem egyszer volt hasonló, akkor izomlazítót kaptam.

2016. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet pànik,de lehet ugyanugy szìvprobléma vagy bàrmi màs.az orvosok is sokszor mindent fognak a pànikra aztàn meg néznek mikor kiderül ha komolyabb a baj.kérj beutalòt kardiològiàra meg belgyògyàszatra.ekg,szìvultrahang,vérnyomàs,labor.ha ezek rendben akkor esetleg gerincet megnézetni,refluxot.ha minden negativ akkor kilehet jelenteni hogy stressz meg pànik,de addig nem.
2016. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vérnyomásom az tökéletes megmérettem, de elfogok menni kardiológiára stb. köszönöm a válaszotokat
2016. júl. 6. 20:32
 6/10 A kérdező kommentje:
refluxra viszont gyanakszom, mert sokszor van gyomorsavam is
2016. júl. 6. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Ultrahang, EKG (esetleg holter is), hogy kizárják a szívproblémákat, de minden, amit írsz, pánikbetegségre utal. Ha így van, akkor a szívedet érintő tünetek mind idegi alapúak és nem kell félned, nem tudsz belehalni, a halálfélelem ilyenkor egy "normális" (szokványos) tünet. Sok embernek már az is segít, ha ezt megállapítják, és nem él állandó félelemben, hogy "jaj, a szívem, mi lesz, meghalok", stb. Ha jön a rosszullét, csak nagy levegő, benntart 2-3 másodpercig és kifúj, és pár perc alatt jobban leszel. Persze ez csak tüneti kezelés, fel kell deríteni, mi van a pánikbetegség mögött és azt kezelni.
2016. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia én 15-éves vagyok.és ugyan ezt élem át minden nap nagy nehezen sikerűlt szolni itthon és jövőhéten megyek pszichologushoz je aggodj ez csak pánik eredetű :)
2016. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hogy vagy azòta,kiderült vmi?
2016. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen csak pánik eredetű volt minden:)
2016. nov. 24. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!