Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A SOTE klinikán hogy kezelik...

A SOTE klinikán hogy kezelik a kollégák a vidéki pl pécsi diplomájú orvosokat?

Figyelt kérdés
A betegek nyilván nem tudják, ki hol tanult, de a kollégák azért tisztában vannak vele. Milyen gyakori a lenézés vagy hasonlók? Tapasztalatok? Azt azért nehezen hinném el, hogy a legtöbben egyenrangúként kezelik.

2016. júl. 10. 09:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert jövőre végzek a pécsin, és tervezem, hogy SOTE klinikára jelentkezem rezidensnek, de ha nagyon megvetik, lenézik aki "csak" vidéken diplomázott (mintha itt úgy dobnák utánunk a diplomát), akkor inkább maradok.
2016. júl. 10. 09:12
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kérdés nagyon furcsa, mivel eddig soha nem találkoztam azért lenézéssel, mert valaki nem Pesten tanul, hanem máshol. Sem a nővérek, sem a medikusok, sem a rezidensek, sem a szakorvosok, sem a vezető orvosok nem nézték, nézik le a máshonnan érkezőket a Semmelweis Egyetem kórházaiban.

Lenézés amiatt volt / van, mert az illető nem szeret mosakodni vagy nem elég a tudása vagy lusta vagy a modora nem megfelelő. De ezekkel az emberekkel éreztetve van, ha nem változtatnak, itt nincs helyük, akár Pesten végzett, akár máshol.

Nem a végzettség helye határozza meg a jobb hozzáállást vagy távolságtartást, hanem a tudás, személyiség, munkához való hozzáállás, megbizhatóság, ilyesmik.

2016. júl. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Számos orvost ismerek, aki Pécsen végzett, és SOTE-klinikára ment dolgozni. Nem nézik le őket a kollégák, mivel ők is tudják, hogy mindegyik magyar egyetem világszínvonalú képzést nyújt, tehát nincsenek előítéleteik. Emellett, amikor az illető már valóban ott dolgozik, úgyis hamar kiderül, hogy a Pécsen diplomázottak kiválóan ellátják a munkájukat. Tehát ez később sem változik.


Gondolom, azért kérdezed, mert van egy troll itt az oldalon, aki rengeteg kérdést feltesz, és valótlanságokat próbál meg terjeszteni a SOTE vs. vidéki egyetemek színvonala, valamint a vidéken diplomázottakhoz való hozzáállás kapcsán. De nem érdemes elhinni, mert nem igaz.

2016. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem három évig dolgoztam SOTE-klinikán, mielőtt kimentem Németországba. Soha nem tapasztaltam ilyesmit, pedig elég vegyes volt a csapat, ami a diplomát kiadó egyetemeket illeti. Az embereket ugyan nem mindig igazságosan ítélték meg (erősen benne volt a "ki szimpatikus és ki nem"-faktor), de ennek semmi köze nem volt ahhoz, hogy ki melyik városban végzett.
2016. júl. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem itt olvastam. 5 év alatt jópárszor megkaptam SOTE-soktól a " te csak Pécsre jársz?" kérdést különboző formákban. Sőt... Pesten végzett orvosoktól is. Ja, meg laikustól, akinek köze nincs az orvosi pályához, aki szerint a pécsi orvosi, idézem "nem olyan nehéz"
2016. júl. 10. 11:49
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjunk, hogy ezt pont azok mondták neked, akik kis híján kibuktak az egyetemről - nekik van szükségük arra, hogy az önértékelésüket ilyen módon támogassák. Mondom ezt úgy, hogy a SOTE-n végeztem, szóval nem "savanyú a szőlő". Aki tanulni akar, az minden magyar egyetemen lehetőséget kap arra, hogy világszínvonalú tudást szerezzen.
2016. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Aki ilyet közöl, aki így közöl, az egocentrikus, "hatalmi harcos" nézőponttal rendelkező, magát másoktól felemelni szerető, másokat lenézni jobban kedvelő ember.

Ha valaki ezt mondja neked, " te csak Pécsre jársz?", akkor én ezt válaszolnám: "Igen, abban a gyönyörű városban végeztem, ezen a fantasztikus helyen." .....és pont

Ne adj senkinek "benzint", hogy aztán lenézhessenek bárkit. Benzin pl. érzékenységed, magadra vevés, megsértődés, szomorúság, frusztráció, kimagyarázás, vitába szállás, védekezés, ilyesmik.

"Igen, Pécsen végeztem. Szeretném megtudni, itt mi a rend, a szokás"....és nem mész bele abba, hogy az is egyetem, ott is kell tanulni, miért mondod, hogy csak.....

Tudod, akinek nem inge..

2016. júl. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Pécsett semmivel sem gyengébb a képzés, mint a SOTE-n.
2016. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%
Utolsóval nem értek egyet, én pécsi képzésről csak rosszakat hallottam.
2016. júl. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És azt elárulnád, hogy mi rosszat?
2016. júl. 11. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!