Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti is hallottátok, hogy a...

Ti is hallottátok, hogy a SOTE az első számú hullagyár szinte az egész országban?

Figyelt kérdés

Elvileg a kórház hűtőházának padlóján rothadó hullák egymásra pakolva(helyhiány miatt), és csecsemő testek meg műanyag dobozokban várják a sorsukat.....

Olvastam egy cikket, számomra megdöbbentő, s felfoghatatlan ez az egész. Hogy gondoljátok, igaz lehet?



2014. szept. 22. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
"Ne higyj el mindent amit az interneten olvasol! /Petőfi Sándor/"
2014. szept. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Kíváncsi lennék erre a cikkre.

Amúgy nem példa nélküli, Németországban is volt ilyen az egyik kutatóintézetben vagy egyetemen nem tudom, a hullákat széthagyták a földön, csontvázak meg minden, volt is balhé belőle.

2014. szept. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a János Kórházra ismerem...
2014. szept. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, persze. Oszd le kettővel, amit a neten olvasol.
2014. szept. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

A sote egy egyetem. én is odajárok. Pontosabban most már SE-ÁOK a neve.

Van kb 30-40 épület. Ezek közül igazából lényegében csak az anatómia intézetben vannak hullák. Ezek tartósított preparátumok, ezeken tanuljuk meg az emberi test legapróbb részleteit. Valóban műanyag dobozokban vannak tárolva csecsemőtestek, meg úgy egyéb felnőtt szervek is. Nem nagyon vannak szétdobálva a dolgok, nincsenek rothadó hullák egymásra pakolva. A már elhasznált darabokat valóban tárolják valahol, azokat évente elhamvasztják egy temetési szertartás keretében.

A sote nem hullagyár. Senkit nem ölnek meg az egyetemen. Csak a már máshol elhunytak kerülnek hozzánk tartósításra. Azok, akik külön rendelkeznek, hogy felajánlják a testüket a tudománynak, illetve olyanok akiknek nincs pénzük temetésre. Például hajléktalanok, rokon nélküli öregek. (de az utóbbi évtizedekben ez már ritka nagyon, szinte csak azokkal "dolgozunk" akik felajánlották magukat. Amúgy valóban egy időben több ezer ember darabjai találhatóak meg nálunk.

Helyhiány nincs, sőt, épp ellenkezőleg, utóbbi években már kb 40 diák osztozik egy tetemen.

2014. szept. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Be tudnád linkleni a cikket, érdekelne.
2014. szept. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kötve hiszem, hogy kórházban ez lenne, de anat intézetben tényleg sok hulla van, pl. van olyan "láda" ami tele van fejekkel. Illetve baba hullák és embriók, agyak, szervek is kerek műanyag dobozokban vannak (mint a festék).

Az nem igaz, hogy 1 hulla jut 40 főre, gyakorlaton, kb. 14 fővel 2 hullát kaptunk + a szerveket (műanyagdobozból). 1 hulla már ki van preparálva, másikkal meg csoport azt csinálhat amit akar.


Ez persze csak a "formalinezett" hullákra írtam, ezen kívül vannak még friss hullák amik tényleg rohadnak. - Mert ugye más egy formalinezettben látni a dolgokat, mint egy "valóságosabban" ami nincs még tartósítva.

2014. szept. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! A friss tetemek patológián vannak, de őket boncolás után elszállítják. Tényleg egy tetem jut kb 40 emberre, mert egy hullán két csoport osztozik, egy csoport meg ugye maximum 20 fő.


Kérdező! A kórházakban néha tényleg több lehet a haláleset, mint a hely a tárolóban, de ez nem a klinika hibája. Sok beteg megfordul ott, arányaiban nagyobb a klinikák, mint más budapesti kórház. Gondolom a többi orvosi egyetemi klinikánál is nagyobb, elvégre főváros. Annyi viszont, hogy nem rohasztják ott őket, nincsenek is ott olyan sokáig, hogy komolyabban rothadni kezdjenek. A hullagyár kifejezés meg már ne is haragudj, de elég gáz. Nem gyártják a hullákat az egyetemeni kórházakban, de halnak meg ott emberek. Mint minden másik kórházban... Annyira meg nem lehet nagy helyhiány, hogy a padlóra kikerüljenek... Lehet, egymásra kell őket fektetni nagyritkán, de azért hamarabb elviszik őket, minthogy ez előfordulna...

Anatómián tényleg vannak műanyag ládák, de mint azt már előttem leírták az ott lévő tetemek tanulmányi célokra felajánlott holttestek.

2014. szept. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha azt vesszük akkor igen 40 főre jut egy hulla, de 2 csoport sosincs egyszerre a boncteremben és én 20 fős csoporttal se találkoztam, most másodévben is csak 14 en vagyunk, arról + van preparált hulla is.

Szal egy gyakorlaton kb. 1 hulla 7 főre jut. Az más kérdés, hogy máskor másik csop. is dolgozik rajta.

2014. szept. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!