Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van e olyan törvény ami...

Van e olyan törvény ami kimondja hogy az óvodában hany fokos vizet kell biztositani a gyermekeknek!? Nagyon sürgős!

Figyelt kérdés
Mar tobb alkalommal figyeltem meg, de ma aztán kiakadtam, hogy ebben a hőségben 1. az óvónők a gyermekemet kuldtek egyedul vízért a konyhaba, 2. A tuzo napra teszik ki a kancsó vizet amit aztán termeszetesen nem nagyon isznak meg. En sem innam a higy meleg vizet. A munkahelyemen 18-22fokos vizet kell biztosítsunk az alkalmazottak számára, Nehogy mar az óvodában a gyerekekre ne vonatkozzon erre szolo torveny! Segitsegeteket Megköszönöm nagyon!
2016. júl. 11. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Dobjatok össze a többi szülővel 2-3 termoszra valót, és vigyétek be az oviba. A Lamartból van egyliteres, ami jól tartja a hőt, hideget-meleget egyaránt, össz 7 ezer forintból meg van oldva a probléma.


[link]

2016. júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ertem én, de akik erre tettek fel az életüket h gyermekeket gondozzanak hogy lehetnek ilyenek? Kivancsi lennem, hogy ok is azt a meleg bacival teli vizet isszák e egesz nap?!?!?!?!?!
2016. júl. 11. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Oké, részben igazad van, ne tegyék a tűző napra a vizet. Bár azt is el tudom képzelni, hogy amikor kivitték, még árnyék volt ott...5-6 éves gyereket egy műanyag kancsóval nem értem, miért ne lehetne beküldeni vízért, az enyémek ovijában naposok voltak, megterítettek, segítettek a tányérokat összeszedni kaja után, és ők vitték be a vizet az étkezéshez. Gondolom, vécére is bemegy önállóan a gyereked, legalábbis remélem, nem olyan, mint a kicsi fiam volt osztálytársa, akit nyolcadikban (!!!) tanítottak meg a haverok cipőt kötni.
2016. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A jogszabály csak arról rendelkezik, hogy HIDEG munkahelyen milyen MELEG védőitalról kell gondoskodni.

A hideg italra nincs ilyen. Szóval nincs olyan, hogy KELL biztosítani hideg vizet, mert nem, pusztán megfelelő mennyiségű folyadékot.

Viszont ebben a mgben az elvárható, hogy minimum óránként igenis szóljanak a gyerekeknek, és igyanak! Így nem lenne ideje felmelegedni a víznek, és elégséges lenne a folyadékpótlás is.


Biztos lenne szülő, aki meg azért háborogna, hogy hideg a víz, köhögni fog a gyereke.

2016. júl. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem jéghideg vízre gondoltam. Szimplán kellemes hus vízre. Nem egy meleg fosra. Mert akkor viszek teafuvet, es akkor legalabb izlene is Nekik. Es nem azzal van a problemam, h elküldtek a kancsoval, hanem h egesz nap idegenek!!! Mászkálnak ki be. Volt h igy fosztottak ki az óvodát. Vannak olyan szulok akik a biztonsági autót is baszik bezárni. Bízom a gyermekemben.Amugy meg eleg sok bint Eleg talpraesett csaj. Cipit egyedul kot, es mindenben nagyon okos. Sot. Az óvónők azt mondtak h tul érett a koranal. Akkor szerintem nem én vagyok a hulye. Es vanarra jogszabály h hus vizet kell adni a szabadban dolgozó munkavallalok számára. De koszonom a véleményeteket. Egy het es ugyis szabadság jo. Remelem a forróság pedig megy.
2016. júl. 12. 22:05
 6/6 A kérdező kommentje:
*ajtót
2016. júl. 12. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!