Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyulladt lábujj és nyaralás?

Gyulladt lábujj és nyaralás?

Figyelt kérdés

Vasárnap indulunk nyaralni, nekem viszont hétvégén begyulladt a köröm melletti rész. Raktam rá dunsztkötést minden nap, meg paradicsomot is kötöztem rá éjszakára de nem segített. Gyógyszetárban adtak rá kenőcsöt (ung. argenti nitrici mikulitz) azt használom második napja.

Nem tudom így mi lesz a nyaraláson, ha nem javul addig a helyzet. Direkt olyan helyre megyünk, hogy egész nap fürdőzés/ szaunázás van betervezve, erre tessék...

Van valakinek valami tanácsa, hogy mivel javíthatnék még a helyzeten?



2016. júl. 14. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. néha le kellene vágni a körmöt különben benő és sebész fogja levágni

2. nyaralásnál mindig betadinezd le, hogy ne fertőződjön el.

2016. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Le van vágva... nincs is benőve köröm, hanem megsértettem a bőrt mellette.
2016. júl. 14. 12:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Benőtt a körömágyadba a köröm, ez a bajod. Hiába dunsztolgatod, jobb nem lesz míg ki nem vágják. Ezzel viszont nem kell rögtön sebészetre rohanni, egy jó pedikűrös simán kivágja. Nekem rendszeresen benő, mert a körmöm túlságosan lefelé ível oldalt a körömágy mellett. Van viszont egy profi pedikűrösöm, aki szinte fájdalommentesen "kiműti", még akkor is ha már gyulladt.

Hova valósi vagy? Ez a pedikűrös székesfehérvári.

mindenképp csináltasd meg nyaralás előtt, mert a sok vizezés, medencézés nem fog jót tenni neki. Nálam mindig akkor fájdul be nagyon, ha sokat medencézek.

2016. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja közben olvasom, amit írtál. Elég jól megsérthetted, ha nem akar javulni,az meg el is fertőződhet. Én a helyedben akkor is megmutatnám pedikűrösnek, mert attól, hogy szerinted a köröm végnél a sarkában ki van vágva, attól még lehet benövés feljebb.
2016. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Keresek pedikűröst! Köszi.

Van így esélyem fürdőzni egyébként vagy totál kizárt?

2016. júl. 14. 12:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van, de gyorsan intézkedj, mert van rá két napod. Hétvégén már nem fogsz találni. Ha mégis benövés, akkor a kivágás után kutya bajod sem lesz. Nekem is mindig oldalt nő be, volt olyan ,hogy egyetlen este úgy bedagadt, hogy kő keménnyé duzzadt a lábujjam. Persze én is paradicsomoztam, de semmivel nem lett jobb. Azonnal hívtam a pedikűrösömet, hogy márpedig azonnal meg kell műtenie. Még hozzám sem ért, de már ordítottam, aztán meg sem éreztem mikor kivágta és utána szinte azonnal megszűnt a nyomás, és a duzzanat is lement. Mert ugyanis ha oldalt nő be, akkor egy fajta nyomás keletkezik és az az ami fáj. Olyan, mintha oldalról összefognád a körömlemezt, és nyomnád össze. Sok esetben az emberek helytelenül vágják a körmüket lábon, lesarkítani nem szabad, egyenesen kell levágni. A sógornőm is panaszkodott egyszer, hogy oldalt fáj neki, és szerinte nincs benőve, mert ki van vágva. Ránéztem, és azonnal láttam, hogy a sarka lehet, hogy ki van vágva, de az oldala viszont nagyon is a húsban van.
2016. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi, igyekszem találni egy pedist még ma remélhetőleg...

Nekem van a köröm és a körömágy között már ilyen bőrkinövés rajta sajnos. Nem tudom azzal mit kezd majd?!

2016. júl. 14. 13:33
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem levittel 3 nap alatt a jód és Tetran krém, nappal kétszer bejódoztam, este harmadszor és a mikor megszáradt kentem rá Tetran krémet és tettem rá egy sebtapaszt éjszakára, teljesen levitte a gyulladást.
2016. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A bőrkinövéssel semmit, mert a pedikűrös nem sebész, de remélhetőleg a beékelődött köröm peremét kitudja szabadítani, és akkor megszűnik a nyomás.
2016. júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sikerült pedist találnom, de csak holnap este tud vállalni sajnos.
2016. júl. 14. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!