Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt "zajlik" le...

Mennyi idő alatt "zajlik" le a vakbélgyulladás?

Figyelt kérdés

Tegnap úgy kezdődött,hogy fájt a hasam,mintha felfúvódás lenne,csak alig ettem valamit így fura volt, és húzódott a hasam alatt,mintha meghúztam volna. Ma még mindig fájt a hasam reggel, de utána ez elmúlt, és a hasam altt jobb oldalt fáj,nem folyamatosan,csak ha mozgok,vagy megnyomom.Nem is igazából fáj,hanem érzem,hogy valami ott nem jó,vagy ha mész levegőt veszek.Hányingerem is van,viszont étvágytalan nem vagyok,lázam sincs.


Nem szeretnék még orvoshoz menni,mert volt már ilyen egyszer,aztán pár napon belül elmúlt, mintha egy húzódás vagy felfúvódás lett volna.


Mik azok a tünetek amik már egész biztosan a vakbélgyulladásra utalnak és azonnal menjek orvoshoz?


2010. ápr. 16. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyomásra hol fáj a hasad? Próbáld ki a következőt: lefekszel hátadra és a jobb lábadat "kifordítod", tehát nézzen a lábfejed kifelé! Nem fáj? ha nem, tovább!: a jobb csípőhajlatod felett pár centivel (egyénenként változó) nyomd meg a hasad, keresd ezen a helyen a fájó pontot (Kifelé fordított lábbal). Nem kemény így a hasad? Ha nyomásra nem érzékeny, tovább: állítsd talpra a jobb lábadat, továbbra is fekve, csináld megint a nyomkodást az előbb említett módon! Nem fáj? Nem kemény? Ha nem: a talpra állított lábadat fordítsd ki, hogy egy háromszögalakban legyen, próbáld meg úgy, hogy a jobb talpad a bal térdedhez ér. Ha ez nem megy, akkor mehetsz lejjebb. Így sem fáj a hasad? Nyomásra nem érzékeny? Nem kemény? Ha nem, akkor a vakbélgyulladást VALÓSZÍNŰLEG kizártuk, de nem biztos. Viszont hallgass rám: egy dolog előfordulhatott: ha vakbélgyulladásod volt, lehet, hogy megtelt gennyel és kipukkant: először ezért is múlhatott el a fájdalom. Ilyen esetben a fájdalom újra jelentkezik egy idő után, mivel a féregnyúlvány lyukas, a bélsár folyik ki belőle. Mivel ez is előfordulhat és ez NAGYON veszélyes, ezért AZONNAL fordulj orvoshoz! Lehet, hogy csak vírusos valami, de hát ne kockáztass! Minél később mész el, annál nagyobb az esélye, hogy hashártyagyulladást kapsz, ilyenkor nagyobb műtétet kell elvégeznünk, ami viszont veszélyesebb is. Figyelj, ha így otthon maradsz és ez a bajod, akkor nagyon durva dolgok történhetnek (nem akarom felsorolni, milyen szövődményeket láttam abból kifolyóan, hogy nem akartak orvoshoz fordulni...). Ha vírusos megbetegedés, azt az ultrahangon úgyis észreveszik, hogy nincs komoly baj. Ha vakbélgyulladás és még nem perforálódott(nem lyukadt ki), akkor egy nagyon egyszerű rutinműtéttel a féregnyúlvány eltávolítható! Ha nemrég perforálódott, akkor csak ezenfelül fertőtlenítik a hashártyát és kész. Ha vársz, h elfertőződjön, akkor nagy baj lehet! Remélem, gépen keresztül valamelyest tudtam segíteni a diagnosztizálásban, bár ilyet még csak élőben csináltam. Tehát ne vegyél be fájdalomcsillapítót, mert akk nehéz a diagnosztizálás és fordulj orvoshoz!
2010. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam,hát fáj.

Nincsenek kibírhatatlan fájdalmaim,mint sokan leirták,csak érzékeny pont ott ahol nem kéne, és ha megnyomom fáj, ha felállok vagy lehajolok pedig érzem,hogy nem kellemes,de nem egy elviselhetetlen fájdalom.

Azért kérdeztem meg,mert nem igazán találtam mást,hogy mitől fájhat ott. Lehet valami húzódás.

2010. ápr. 16. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok:sztem colica abdominis, de menj orvoshoz, könnyen lehet, hogy vakbélgyulladás,és hát annak már leírtam a következményeit...
2010. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
megint én: Jajj bocs, most jut eszembe, valszeg nem érted a colica abdominis szót. Ez ismeretlen eredetű ferde hasizomfájdalmat jelent, de ezt ultrahang nélkül senki sem tudja megállapítani. Tehát FORDULJ ORVOSHOZ!!!
2010. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet hasizom is.Ha megnyomod erősen a bal oldalon a hasad és a lágyékod közti területet és hirtelen elengeded és nem fáj jobb oldalon, akkor nem vakbél...
2010. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt.Tompa fájdalmat éreztem jobb oldalon a bordám alatt, ha nyomtam, akkor jobban éreztem. Kiderült, hogy vajbélgyulladás és már elkezdett gennyesedni. Épp időben jutottam dokihoz. Menj el, csinálnak vérképet és kiderül.Én húzogattam a dolgot vagy 2 hétig, de nem érte meg. Ha semmiképp nem akarsz elmenni, akkor vakbélre hideg ruhát kell tenni, meleget nem szabad. De inkább menj el. A műtét abszolút nem volt rossz, rövid altatás, normális ébredés, mintha csak aludtam volna, kicsi vágás, alig látszik már, vagy 3-4 nap kórház. Ja és nem is fájt utána csak minimálisan. Ne halogasd, tudd meg mi okozza!
2010. ápr. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!