Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémások: ti hogy bírjátok...

Ekcémások: ti hogy bírjátok ki a viszketést?

Figyelt kérdés
Évek óta ekcémám van, és néha annyira viszket a bőröm, hogy sajnos véresre vakarom. Tudtok valamit ajánlani ez ellen? A viszketéscsillapító krémek semmit sem használnak. Lehet gyógyszer, vagy akár valami figyelemelelterelő mentális technika, mindegy, csak használjon, mert már nagyon megnehezíti a mindennapjaimat.
2010. ápr. 16. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést!

Én is dettó ilyen vagyok.Nekem legjobban az vált be,hogy amikor elkezdem érezni,hogy viszket nagyon,akkor kimegyek és kiveszek valamit a fagyasztóból és lefagyasztom.A karom és a nyakam ekcémás,ezt könnyen le tudom jegelni.Nagyon jólesik,hűsítő és nem is vakarom utána.

15/L

2010. ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vegyél "garra rufa" halakat

[link]


ez poén, egy haveromnak van ilyen belenyúlsz a vízbe, és ezek elkezdik a bőrödet csipkedni finoman :)

2010. ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

És a haveromnál úgy van, hogy ezek egy ilyen nagy műanyag dobozba vannak, nem is akváriumba, meg levegőztető sincs nekik külön. Csak simán vízbe vannak aztán elvannak ott.


Ezek például a pikkelysömört is leszedik, és akkor utána nem viszked egy ideig. Az ember bőre azt meg jó nekik kajának, meg jó, hát azért valamit azon felül is kell nekik adni enni :)

2010. ápr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek nekem is sokáig volt ekcémám.

A lefagyasztás jó csak nem tart sokáig.

Szerintem ne a tüneti kezelésre fektesd a hangsúlyt. Egy tisztító kúrát ajánlok. Én teljesen elhagytam a cukrot és a búzalisztet. A húsadagomat a felére csökkentettem. Most már egy éve nem jelentkezik az ekcémám, pedig előtte több évig volt nekem is a nyakamon és én is többször véresre vakartam.

17/L

2010. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jaj, nekem is eszméletlenül szokott viszketni! A kezem ekcémás, az ujjaim között...

Amikor elborul az agyam, akkor rakok rá bőrradírt, és úgy dörzsölöm össze.. Vagy megőrülök :S


15/L

2010. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a tippeket!

A halas érdekes, én is hallottam már róla, de még nem próbáltam. De nem is fogom :)

2010. ápr. 16. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Tipp: Ha este alvás közbe is vakaróztok, vagy arra ébredtek fel, hogy már kivakartátok álmotokban a bőrötök, akkor estére húzzatok fel ilyen speckó pamut kesztyűt, és így este nem tudjátok kivakarni a bőrötök.Remélem tudtam segíteni!
2010. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Polarizált fény terápia?

Érdemes lenne utánanézni a dolognak, konkrétan úgy tudom az ekcémára is jó.

2010. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Claritine, Calcium az allergiára, mert ugye az ekcéma tulajdonképp allergia.

Nem tudom milyen krémeket próbáltál már, én is sokat kaptam, rengetegfélét, ami alig vagy semmit nem használt. Viszont 1 éve véletlenül másik dokihoz mentem, aki felírta nekem az "Ebobu" nevezetű elocom keveréket. Az elocom egyáltalán nem hatott magában, de ez a keverék valami csoda! Egy újnyit rákenek a foltra (nekem a csuklómon, szemhéjamon, szám körül és hajlatokban vannak), a viszketés azonnal elmúlik, és pár óra múlva a pirosság is.

Spórolok ezzel a krémmel nagyon, mert hát ugye receptes, meg nem is szabad sokat használni, mert szteroid tartalmú és elvékonyíthatja a bőrt, de eszméletlen jó. 14-16 éves koromban én sem tudtam megállni a vakaródzást, de amúgy szerintem a legjobb technika, ha megállod. Akkor elmúlik hamar. Persze manapság is van, hogy nem tudom megállni, ill. egy darabig sikerül, aztán meg úgy szétvakarom, hogy csak na, de ha koncentrálok, túlélek negyed órát vakarózás nélkül, akkor már nyert ügyem van. :)

22/L

2010. ápr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem pár éve a Pelsano med kenőcs segített átmenetileg. (Napraforgóolaj alapú, recept nélkül is kiadják.)
2010. júl. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!