Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 20 éve ekcémás vagyok, rohamok...

20 éve ekcémás vagyok, rohamokban jön a viszketés kis pörsenésekkel. Újabban már nem kortikoszteroidot írnak fel, (pl. Locoid Crelo), hanem takrolimuszt. (Protopic) Krónikus ekcémások! Nektek melyik jön be? Melyik a veszélyesebb?

Figyelt kérdés
Orvos vagy medikus is írhat.

2011. jan. 29. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is van... és baromi zavaró. 22 éves lány vagyok és a mellemen van, meg a két bokámon is előjött! És az orvos szerint anyai ágon örököltem. Anyának is van, csak a kezén. Nekem a Protopic kenőcs elmulasztja több mint két hétre.


Nem tudnak ezzel tényleg semmit sem kezdeni? Azt hittem van rá végleges gyógymód. De így hogy örökletes...


Én is kíváncsi vagyok hogy mit ír egy szakember!

2011. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van,vagyis hol van, hol nincs. Amitől nálam előjön, az a stressz, visszafojtott érzelmek + a vitaminhiány. Amúgy nekem a tenyeremen szokott előjönni :S


24/N

2011. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

18:13 vagyok.


Nekem a Locoid Crelo-t megtiltotta használni a bőrgyógyász. Háziorvosom írta amúgy fel.

2011. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem is egyből kijön a stressztől, egyenlőre az Exxema repair krém elég jól bevált. Egy tubus 1800 froint.
2011. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
HÁZI PRAKTIKÁK: a hirtelen fellépő piros, hólyagos kiütést külsőleg hideg citromos, vagy almaecetes vízzel mosogassátok le óvatosan.Tartós ekcémára kamillából, és cickafarkból, vagy ezerjófűből főzött teát lehet alkalmazni borogatásként.Egy nagy ek.-nyi gyógyfüvet 2 dl. vízzel forrázzatok le, hagyjátok állni 10 percig, majd szűrjétek le, és jöhet a borogatás.Az orbáncfű olaj nyugtatja az érzékeny bőrt. Viszkető bőrre készíthettek olajos lemosót is.Boróka, borsmenta, citromfű, kakukkfű, kamilla, levendula, szantál, teafa, vagy zsályaolaj felhasználásával. Fél l. tisztított vízhez adjatok 5 csepp olajat, jól rázzátok össze azt az üvegben. Kis darab vattát nedvesítsetek meg, és ezt mártsátok bele az olajos vízbe. A viszkető bőrt mosogassátok át vele. Gyógynövények közül borogatásként lehet alkalmazni a kamilla, ill. a körömvirág, vagy a zöld tea főzetét.
2011. jan. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos akinél egyszer kijött, az nemigen tud teljesen megszabadulni tőle.Én nem örököltem.Főiskolás voltam, mikor először jelentkezett, stressz hatására vizsgaidőszakban.Az első években a mellemen és a lábszáramon.Mostanában a combok belső felszínén és a térdhajlatban. S mindig szimmetrikusan, ez is érdekes.Túl érzékeny a bőrünk immunrendszere.A stressz, a fáradtság, kialvatlanság hozzájárul a tünetek kiújulásához.Nem gyógyítható véglegesen, sajnos.Egyébként is sok a fehér folt a bőrgyógyászatban.
2011. jan. 29. 18:33
 7/8 anonim válasza:
Sajnos en is ezzel a problemaval kuzkodom, nekem a labszaramon jelentek meg ekcemas foltok, s voltam is dokina s felirta a Locoid kremet de sajna ket nap hasznalat utan az arcomon holyagocskak jelentek meg amik begyuladtak, s genyeznek.....nem tudom mit merjek megprobalni az ekcema ellen?????
2012. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 emese1989 válasza:
az én fiam 5 éves 1 hónapja kijőta karján piros kis folt,elmentűnk dokihoz és a azt monta hogy ekcémás és locoid ecsetelőt irta fell nem merem neki használni ne hogy nagyobb legyen vagy máshejen is kijőjőn rajta.most ahogy olvasom hogy használat után más hejen is kiujult igy nem merem elkezdeni .szerintetek mit csináljak??minden szándékom hogy elviszem bőrgyogyászatra de az iteni korház 2 honap után add időpontot adgyatok tanácsot a tapasztalatotok szerint kősszi!!
2015. márc. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!