Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért tüsszögök, ha jóllaktam?

Miért tüsszögök, ha jóllaktam?

Figyelt kérdés

Egyesek csuklanak, én tüsszögök. A családban rajtam kívül apukámnál és a papámnál (apukám apja) szokott ez jelentkezni. Nem zavar különösebben, az ismerőseim is megszokták már, de aki nem ismer, mindig meglepődik.

Apum részéről én vagyok az 1. gyerek, és apukám is 1. gyerek volt, ha ez számít. A húgomnál ebből a szempontból ˝normális˝.



2016. júl. 20. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet valami allergiás tünet? Talán túl fűszeres étrend?
2016. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Allergiára én is gondoltam, de csak útifű allergiám van. Szerintem nem a túl fűszeres ételek váltják ki, mert mindig, mikor jóllakom, tüsszögni kezdek, ahogy apukám is.
2016. júl. 21. 11:59
 3/3 anonim ***** válasza:

A panaszt az étkezés során bekövetkezett fokozott váladékelválasztás okozza. A jelenség neve gustatoricus rhinorrhoea.


Lényege az, hogy a táplálkozás során a rágás, a nyelés vagy az étel hőmérsékletének hatásra - tehát fizikai hatásokra -, az orrváladék termelődésében szerepet játszó receptorok ingerületbe jönnek, és váladékot termelnek a sejtek. Ön nincs egyedül a panaszával. Segíthet rajta az étkezés előtt bevett antihisztamin, de ezt nem javaslom rendszeresen szedni, tartogassa csupán azokra a szociális eseményekre, mikor több emberrel közösen eszik, és a jelenség nagyon zavarja. Ha mértéke jelentős, akkor fül-orr-gégészt keressen fel.


Közben utána néztem kicsit és ezt találtam... Remélem segít! Üdv!

2016. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!