Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik nagyon sokat ülnek (pl....

Akik nagyon sokat ülnek (pl. munkájukat olyat testhelyzetben végzik), hogyan oldják meg, hogy a lábaik egészségesek maradjanak?

Figyelt kérdés

2016. júl. 21. 17:46
 1/7 anonim válasza:
törökülésben ülök, ill felteszem amikor csak lehet a lábaim
2016. júl. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért mi bajuk lesz? Én nagyon sokat ülök (nyáron 8-11 órát, télen min 12), mégsincs semmi bajuk.

45/F

2016. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1. Értem, köszi!


#2. Igen, hát vannak, akiknek semmi baja nem lesz - talán alkati adottság ez. Tudod, például valakinek van kóros visszértágulata, másoknak nincs.


Férfiaknak állítólag erősebbek a kötőszöveteik. Ezt én nem tudom lemérni. ;-)

2016. júl. 22. 06:06
 4/7 A kérdező kommentje:

Nézelődtem a neten a témában, eddig főként olyan oldalakra bukkantam, amelyek az ülőmunka, illetve a sok ülés gerincre való hátrányos hatásairól szólnak, de engem a lábak érdekelnek most.


Lábakkal kapcsolatban azt írták, hogy ne legyenek keresztezve.


Plusz itt van egy rövidke írás, ami még a lábakra vonatkozik:

[link]


Én ezt igyekszem megvalósítani:

"Ha tehetjük, igyekezzünk lábunkat feltámasztani (a legjobb, ha sikerül szívünkkel egy magasságba, vagy fölé hozni), hogy a vér könnyebben áramoljon visszafelé."


Eddig csak odáig jutottam, hogy a lábaimat magasabbra teszem, mint az ülőgumók szintje. (Remélem, hogy ez is elég, kezdetnek.)


És sok helyen még ez sem kivitelezhető, gondolom.

2016. júl. 22. 07:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Lábakon általában ízületi, visszeres és ülőidegproblémák és az ebből adódó egyéb problémák szoktak kialakulni, de ezek függnek pl. attól is, hogy milyen széken ülsz, milyen a testtartásod, milyen a testalkatod...
2016. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Biciklivel járok munkába (összesen 23km egy nap), ha számít?
2016. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ülőlabdán ülök. Ez folyamatosan igénybe veszi a lábat, átveszi a terhelést a gerincről. Emellett folyamatos mozgásban vannak a hát alsó és a láb izmai. Ezt aktív ülésnek is szokták hívni. Valamennyit segíthet ez is a láb egészségének megőrzésében. Még csak 27 vagyok, szóval nem tudom hogy hosszú távon mi lesz a tapasztalat. A hátamnak minden esetre sokkal jobb így, széken már alig bírok megmaradni. Egyébként meg sűrűn fel kell állni és járkálni (inni, wc-re, csak úgy), már ha a munka lehetővé teszi ezt.
2016. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!