Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Condyloma-m van? Milyen...

Condyloma-m van? Milyen kezelést írtak elő? L/18

Figyelt kérdés
Tegnap este észrevettem, hogy ott van egy szemölcsszerű valami. Nagyon megijedtem és gyorsan bekentem canestennel,és egy picit jobb is lett, de mindenképpen szeretném megmutatni egy hozzáértőnek, mert hátha condyloma. Mit javasolt az orvosotok? Van vény nélkül kapható gyógyszer rá? Mennyibe kerülnek azok, amit az orvos ír fel? Köszi a segítséget!
2010. ápr. 16. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen mutasd meg dokinak. Vény nélküli szer nincs rá. Podophyllin-nel kell ecsetelni, ha az nem mulasztja el, akkor altatásban eltávolítják. A condylomát a HPV okozza, úgyhogy egy kivizsgálás is esedékes. Ja és a szemölcsök nagyon gyorsan terjednek, és elég fertőzőek. Ha van pasid, akkor őt sem ártana dokihoz küldeni.

Aztán lehet, hogy nem is condyloma. A munkám miatt elég sok nőt láttam már alulról, és előfordulhat mindenféle anyajegy, meg kinövés, aminek köze nincs a condylomához...nem kell rögtön a majdnem legrosszabbra gondolni.

2010. ápr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Képzeld! Már el is múlt! Akkor valószínűleg nem is az volt? Persze azért jövő héten elmegyek orvoshoz!
2010. ápr. 17. 10:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy nem az volt. Az nem múlik el magától.
2010. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

nekem is van valami szemölcsszerű a végbéltájon. De nem élek nemi életet 4 hónapja. A képek alapján amit találtam mégis úgy tűnik ez Condyloma...

De ez nemi úton terjed nem de?

2011. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen nemi úton (is) terjed... de összetudod szedni wc ülőkéről is. Meg 1-8 hónap alatt alakul ki. Nekem most lesz műtétem. Nem éltem még nemi életet mégis kialakult! 13/L
2011. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!