Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Több éve nem féregtelenített...

Több éve nem féregtelenített macska simogatása után evés mihez vezethet?

Figyelt kérdés
A szomszédunk macskáját ma megsimogattam és utánna 10-15 perccel megkínáltak mogyoróval. Tökre elfeledkeztem a cicának a simogatásáról hát ettem belőle.Majd most este jutott eszembe ,hogy én nem mostam kezet...lehetek férges ettől? (illetve ha a kezemen volt egy kis késnyi vágás (egy kis karcolás de vérzett) amit 4 órával előtte szereztem és ez a seb hozzá ért a macskához....itt juthatott be féregpete?)Válaszotokat előre is köszönöm.

2016. júl. 22. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Miből gondolod egyáltalán hogy férges a macska? Nyilván az már a szomszédnak is feltűnt volna. És honnan veszed hogy nincs féregtelenítve? Az én macskám sem volt a 3 éve alatt, mivel sose volt férges. És nem is fertőző beteg.
2016. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg el lehetne így bélférget kapni, de túl magy esély nincs rá, mert a elgtöbb macska nem fertözött. Ezen kivül az esetleg fertözött macska sem feltétlen terjeszti a bélférgeket, ha meg igen, akkor is a legtöbb esetben az emberben mégsem lesz belöle bélféreg.


Szóval a helyedben nem problémáznék ezen, mert fölösleges.

2016. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A macska biztosan nem volt féregtelenítve (megkérdeztük) , egyébként a válaszokat köszönöm. Kivárom lesz e valami de ha nem nagy rá az esély akkor nem izgulok.
2016. júl. 22. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:
A seben keresztül nem fertőződtél meg. A bélrendszereden keresztül lehetséges így a fertőződés. Egyél fokhagymát, és reszelt sárgarépát minden nap egy hétig.
2016. júl. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. júl. 23. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!