Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mentőknél már tényleg bent...

A mentőknél már tényleg bent vannak a tabletek, és ha jól hallottam, azon lekérdezhetők az adott beteg adatai, kórelőzménye?

Figyelt kérdés

eltérő amit hallottam, mert azt is mondják h már rég bent vannak csak most mást szoftvert kapnak, és hogy állítólag a kiérkezéskor azon keresztül le tudják kérdezni az adott beteg kórelőzményét, betegségeit az országos OEP- adatbázisból.


ez mennyire igaz és mennyire működik jelenleg? vagy mennyire fog működni?



2016. júl. 25. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Itt vidéken csak a tablettartók kerültek beszerelésre, tabletek nincsenek :D Elméletben viszont igen, valahogy így fog majd működni valamikor a jövőben a rendszer.
2016. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2016. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ha a jó szándékú oldalát nézzük, akkor nagyon jó találmány, na de az meg őrült nagy visszaélésekre ad alapot, hogy bárki aki ismerős, haver stb révén egy mentőhöz fér, az beüti vkinek a TAJ-számát, nevét, akármijét, és máris megtudja valamennyi diagnózisát, az egész kórtörténetét. szóval azért ez így kicsit necces sztem.
2016. júl. 25. 14:04
 4/7 A kérdező kommentje:
hát sztem a cikk alapján meg elég sok minden sántít (aki mentőzött, az tudja). eleve mi az hogy oda küldik az adatokat? Bp-en még oké, mert folyamatos kocsihiány van, azaz menet közben kapják nagyrészt az újabb riasztásokat, na de vidéken vannak olyan egészen nagy városok is, ahol pl egész nap se megy ki a rokó, azaz legtöbbször az állomásról indulnak. Meg milyen adatokat küld ki, amíg azt se tudja, mi a pontos baj? hát nem teljesen értem, megvallom, pedig néhány kocsiban már látom őket, csak a funkciójuk nem tiszta még.
2016. júl. 25. 14:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyenlőre csak a tablettartók vannak beszerelve pár éve. De azokat is átszerelték a betegtérbe, mert először elől voltak. A beteg adataira, kórelőzményeire nem lehet majd rákeresni, többek között személyiségi jogok miatt sem. Állítólag hamarosan jönnek a tabletek, de majd elhiszem, ha itt lesznek. Vagy 2 éve vizsgázni is kellett belőle, de már az sem jó semmire, mert egy egyszerübb, lebutitottabb programmal fog érkezni. Nálunk szeptember végén lesz ismét oktatás.
2016. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

de ha kórelőzményre nem, akkor mire lehet rákeresni?

értem a személyiségi jogokat persze, na csak az meg baromi nagy előny lenne pl egy eszméletlen betegnél, ha látnák, hogy hops ilyen-olyan baja van ami okozhatja és nem kell fél óráig találgatni. szóval így akkor nem értem, mi hazsna lesz.

2016. szept. 1. 10:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább adatrögzitésre. Mikor értünk a helyszínre, milyen ellátást, gyógyszert kapott, esetlap kitöltése...de ha majd okosabb leszek, leírom.
2016. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!