Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tart átlagosan...

Mennyi ideig tart átlagosan az ájult állapot, és mit érez a beteg, amikor magáhoztér?

Figyelt kérdés
Íráshoz kellene. Hogy pszichésen hogyan érinti ez a szerencsétlenül járt személyt.

2016. júl. 22. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ájultam már el és még emlékszek rá.

1. Olyan érzésem volt, mintha liftben lennék, elhomályosult minden és én a földön voltam.

2. Amikor felébredtem először homályosan láttam aztán minden kitisztult. Ez egy orvosi rendelőben volt, rögtön adták a vizet, lámpázták a szemem stb..



Én ennyit tudtam válaszolni, fogalmam sincs hány percig voltam ájult

2016. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is volt már többször részem benne. Kb.2-3 percig tartottak.(anyáméknak volt idejük elvinni a fürdőből a szobámba) Az elsőnél a felébredésem előtt hegedűszót hallottam,aztán mondta a tesóm, hogy ő sírt mellettem,hogy ébrédjek fel. Amikor magamhoz tértem,akkor elgondolkodtam azon, hogy hogyan kerülhetettem be az ágyba, hiszen én még az előbb a fürdőben voltam. Utána pedig anyum kérdésére (hogy mit csináltam?) azt a választ adtam,hogy elaludtam. Ő erre csak döbbenten felkiáltott, hogy "elaludtál? elájultál!". A 2.-nál viszont nem ért meglepetés,mert tudtam,hogy el fogok ájulni,ha kimegyek a mosdóba. Így is lett.
2016. júl. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én olyan nyolc-tíz éves legettem, mikor életemben először és eddig egyetlen egyszer elájultam. Arra emlékszem, hogy álltam a kórusban, főpróba volt. Énekeltem, és próbáltam figyelni a karvezetőre, de egyre sötétebb lett az arca, majd már csak a sziluettjét láttam, aztán minden elsötétült. Olyan volt, mintha álmodnék, egy halvány álomképem van is: egy mentő mellett állnak sokan, a hordágyon egy nő fekszik, akiről tudom, hogy én vagyok idősebb koromban. Fura nagyon, de bitos vagyok benne, hogy akkor álmodtam, mikor nem voltam magamnál. Egy fotelben ébredtem, néhány méterrel arrébb. A tanárnő ott állt előttem, mögötte az egész kórus. Csokival kínált, én meg nem értettem, mi történt. Úgy kellett a számba rágni, elájultam, egyem meg a csokit, jobban leszek tőle. Még néhány percig gyenge voltam és ijedt, de úgy negyed órával később már azon viccelődtünk, hogy ráestem a mellettem álló lábára. Nem éreztem sem az esést, sem amikor felemeltek, és a fotelbe ültettek, és nem is tudom, meddig nem voltam magamnál, valószínűleg csak néhány másodpercig. Azóta többször voltam már ájulás közeli állapotban, mindig ugyanígy kezdődik, olyankor gyorsan leülök, mélyeket lélegzek, eszek egy falatot, vagy iszom. Összességében nem volt rossz élmény az ájulás, inkább csak összezavart, de ez betudható annak, hogy még tenyleg kicsi voltam.
2016. júl. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én vérvételen ájultam, el átlagosnál jobban féltem,amikor nővér húzta ki a tűt,a társa oda szaladt és elkapta a fejem,meg mondta hogy fiatal úr,ne csukja be a szemét,ez után mi volt nem emlékszem,arra se hány percig voltam eszméletlen kb 4-5 perc lehetett,mert volt 10 percem a fodrászhoz oda érni,arra tértem magamhoz hogy beszélnek hozzám,meg az egyik nővér hidegvízzel borogotta az arcom,aztán adtak vizet inni,fura volt,mert utána egy ideig minden álomszerűnek tünt nekem,föleg az idő érzékeése
2016. aug. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én pont pár nappal ezelőtt éltem át életem első ájulását. Mindig is tudni akartam, hogy milyen. Előtte ment a hasam, betompult a hallásom, hányingerem volt, majd úgy megszédültem, hogy azt se tudtam már, hol vagyok, szörnyű volt, soha nem szédültem még annyira, semmit se láttam, szerencsére anyukám tartott, bár nagyon nehezen, közben apukámat hívta... A kanapén ébredtem pár perccel azután, hogy odavonszoltak. Azt mondták egész végig nyitva volt a szemem.

Szóval az ájulás szerintem max. 5 percig tartott. Fél vagy 1 percig még nem tértem teljesen magamhoz, csak pislogtam, hogy kitisztuljon a kép. Pár perc alatt teljesen jól lettem, visszatért az erőm.

Az ájulás egyáltalán nem volt rossz, inkább ami előtte volt...

2016. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Anonymus1825 válasza:
Szia én nemreg ajulas el 2019 januarban és nagyon fajt a szivem feher volt az arcom és orditottam h segitseg faj a szivem nagyon fajt a szivem aztan axt hittem h feher torolkozobe megyek ki az eloszobaba és arra emlekszem h amikor mentem ki mamam akart valamit mondani nekem aztan leporgott elottem majdnem minden ami az eletemben tortent és ott jott egy feher alak aki azt mondta h gyere felem aztan hirtelen arra èreztem fel h nevelo apukam fogja a karomat és allok a mamam meg kiabal ja mogottem h segitseg elajult
2019. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!