Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehéz székelés után vérzés....

Nehéz székelés után vérzés. Mitől lehet? Van ok komolyabb aggodalomra?

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném, hogy elég lassú a metabolizmusom, ami az jelenti, hogy általában kétnaponta járok WC-re.

Olykor-olykor viszont az történik hogy ilyenkor eléggé kemény és sok a székletem.

Néha ennek az a következménye, hogy picikét vérzek is odalenn, viszont ezt csak a WC papíron látom később.

Azonban a minap eléggé nehezen ment a dolog és hát enyhe szúró fájdalom után később elkezdtem vérezni, de eléggé erősen.

Gondolom ez a nehéz székelés következménye.

Amit én tettem eddig, hogy meleg vízben ültem pár percet (mosakodás előtt) majd bekentem kenőccsel.

Fájdalmat nem érzek, sem viszketés, csípés semmi ilyesmi.

Viszont nekem már volt egyszer ilyenem, a következő pár székelésnél ugyanúgy vérzett, majd pár (6-8) nap után eltűnt, megszűnt a vérzés, vagy már nem volt olyan intenzív.

Esetleg valamit még tehetnék? Van ok komoly aggodalomra?


2016. júl. 26. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha túl kemény a széklet, attól kirepedhet a végbélnyílás és ennek a jele a friss, piros vér.
2016. júl. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Ezt mivel tudnám kezelni?
2016. júl. 26. 00:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát leginkább étkezésben kell változtatni, hogy ne legyen ilyen kemény a széklet. Több vizet inni pl :)
2016. júl. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aranyér kenőccsel kenegesd és egyél több rostos dolgot, gyümölcsöket, főzeléket, zöldséges leveseket, natur joghurtot, sok folyadékot, hogy lágyabb legyen a székleted.
2016. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!