Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vércukor illetve a koleszter...

A vércukor illetve a koleszterin szint összefüggenek?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan?Úgy értem,hogy hogyha megfelelő a vércukor szint,akkor nem szükséges a koleszterin szint mérése,illetve fordítva?

2016. júl. 27. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem függnek össze.
2016. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két külön dolog. Lehet jó a cukrod és rossz a koleszterined (nekem így van, mert pajzsmirigy beteg vagyok ami felnyomja kicsit a jó koleszterinemet, a cukor tökéletes) és fordítva is lehet.

A vércukor és az inzulin se egyeznek amúgy, lehet jó a cukra valakinek és az inzulinja pocsék (IR beteg) ezt pl csak terheléses vizsgálat mutatja meg.

2016. júl. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs magas koleszterin! Ez a gyógyszergyárak hatalmas átverése volt, de mára már nagyon sokan tudják az igazat. A koleszterint a májad termeli, olyan mennyiségben, amilyenre az adott pillanatban szükséged van. Márpedig nagyon sokra van szükséged, mert számos életfunkcióhoz nélkülözhetetlen.
2016. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!