Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá anyát? Lent.

Hogy vegyem rá anyát? Lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy anya idegileg nagyon ki van készülve, de nem akar orvoshoz menni, mert sokat von le 1 napért a munkahelye.. Ma délután felhívtam anyát, és megkérdeztem kedden elmegy-e az idegorvoshoz, ha kérek neki keddre időpontot, mert ugye kedden visz minket orvoshoz, erre azt mondta, kérdezzem meg mert lehet.. Mama fel is hívta és csak hétfőre kapott időpontot.. Segítsetek, hogy vegyem rá, hogy muszáj elmennie? Mert itt már bajok vannak.. Lelkileg odavan. Mit mondjak neki, hogy beleegyezzen az elmenetelbe?

2016. júl. 28. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Anya! Te mindig is kiálltál értünk. Ha betegek vagyunk, Te azonnal a legmegfelelőbb módon segítesz nekünk. Így van?

Azt látom, nagy baj van. Szomorú vagy, letört, ideges ...(itt azt mondd, amit tapasztaltál).

Nagyon félek és féltelek, mert tudom, segítségre van szükséged.

Tisztában vagyok vele, hogy a munkahely sokat von le egy napért is, de a Te egészséged, a család békéje sokkal fontosabb, mint a jobb anyagi háttér. Ha meg táppénzre kell menned, akkor elmész és a családunk úgyis vállalja, hogy jobban odafigyelünk a költéseinkre.

Szükségem van rád. Folyamatosan attól félek, rettegek, ideges - szomorú vagyok, féltelek, hogy mi van veled és mikor gyógyulsz meg. Anya! Tedd meg saját magadért, a családodért, hogy segítséget kérsz szakembertől, mert szeretünk és szükségünk van rád.

Elmegyek veled a dokihoz (akármennyire nem értesz ezzel egyet) és megvárlak a váróteremben. Muszáj a sarkamra álljak, mert szeretlek és azt akarom, hogy meggyógyulj! Anya! X órakor indulunk a rendelőbe! Szeretlek"

Ha azt mondja, majd elmegy egyedül:

"Anya! Eddig Te álltál ki a családodért, most már én is ezt fogom tenni. Együtt megyünk és X órakor indulunk."

Ha nem akar menni:

"Anya! Megváltoztál! (Itt azt mondod, amit tapasztaltál, pl. fáradékonyabb, nemtörődöm, szomorú, sokat sír, iszonyú fáradt, levert, szétszórt, nyugtalan stb.) Rettegek attól, hogy nem tudom mi a gond és attól is, hogy lelkileg elveszítselek. Segíteni akarok mindannyiunknak, mert azt szeretném,ugyanolyan vidám legyél, mint korábban voltál."

Ha újra nemet mondd:

"Anya! Ne tedd ezt se magaddal, se velünk. Öleld át, majd menj be a szobádba és zárkózz be. Csak minimális szinten kommunikálj vele."

Fogja látni az elszántságod, kitartásod és akkor nagy valószínűséggel elmentek dokihoz.

Ha nem tudsz így kommunikálni vele, akkor beszélj a háziorvosával és kérj tőle segítséget.

Sok sikert és gyógyulást is kívánok.

2016. júl. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! ♥
2016. aug. 3. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!