Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyit alszotok éjszakai...

Mennyit alszotok éjszakai műszak után 12 éjjel 12 nappal van 3 nap pihenő közte?

Figyelt kérdés
Hozzá tud szokni az emberi szervezet egy idő után ?
2016. júl. 29. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szervezet simán. Viszont hangszigetelj amennyire tudsz, mert a szomszédoknak eszébe nem jut, hogy nem mindenki nappal dolgozik, és hiaba kérsz meg bárkit a lehető legudvariasabb stílusban, telibe leszarja a kérést és még ő lesz felháborodva. Bezzeg mikor rosszul vannak, akkor tudnak szaladni hozzád, hogy hát te ápolónő vagy, csinálj valamit... de ez már egy másik mese.
2016. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

35 éves koromban az éjszakázás után fél napos programot még csináltam, ügyelve arra, hogy délben otthon legyek, mert délben rajtaütésszerűen elegem lett. Ebéd után aludtam 2 órát, s jó voltam estig. De a fél napos program az már nem falvésés volt, ezt azért írom, mert egyik kollégám 55 évesen még elment egész napra vésni éjszakázás után.

Na, nekem 55 évesen már az éjszakázás utáni napot a veszteséglistára kellett tennem, reggel hazamentem, autóba se nagyon mertem ülni. Aludni viszont már nem nagyon ment...

60 fölött ez még rosszabb, gyakorlatilag az éjszakázás után hazamenve a nap nem jó semmire, és ha a napra besötétedő éjszaka jól aludtam, akkor másnap alig éreztem magamat fáradtabbnak, mint más átaludt éjszaka után. Nyugdíjba készülő kollégáim is így érezték.


Sajnos, ez ilyen, ma már lehet olvasni arról, hogy hosszú távon egészségkárosodásssal jár, a melatonintermelés felborul, stb.


Elvileg erre a kompenzációra szolgálna a műszakpótlék, de amióta a helyzetet ismerem (mondjuk 1980), általában ezeknek az embereknek nyomott alapbérük volt, a leplezetlen kispályás gecmaher irigykedés miatt. Meg a nyugdíjkorhatár előre hozása is felmerül néha, de szerintem abból már sosem lesz semmi.

2016. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán hozzá lehet szokni. Én már nem is tudok éjszaka aludni.
2016. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző.

Márpedig úgy elég gáz nappalra menni.

2016. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!