Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Teljesen felborult a nappalok...

Teljesen felborult a nappalok és éjszakák rendje, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Először csak 1-2 órával tértem el, de most már ott tartok hogy 12:30-tól 20:00-ig alszok, és aztán egész éjszaka és reggel azt csinálom amit nappal kéne, és egyszerűen nem tudok visszaállni a normális kerékvágásba. Van valami ötletetek ez ügyben? Előre is nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat! 15/f

2016. jún. 24. 01:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, ilyenről még nem hallottam. Először is kérdés, hogy te jól érzed-e így magad. A legtöbbünknek pocsék lenne ez, de ki tudja, te lehetsz éjszakai típus, aki most állt rá arra, ami jó neki. Az nem is lenne rossz, én úgy fekszem le 3 után, hogy ez nagyon rossz nekem s nem tudok leszokni róla. Úgyhogy segíteni tuti nem fogok, de igenis fontosnak tartom annak firtatását, hogy egyáltalán bajod van-e ezzel az új ritmussal.
2016. jún. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Lehet azért nem alszol most sem , mert nem vagy álmos,nem vagy álmos, mivel nappal aludtál. Ha nappal csinálnál valamit. Mondjuk megerőltetnéd magad, vagy csak egyszerűen nem aludnál,estére tuti fáradt lennél, és tudnál aludni. Fáraszd ki magad estére. Ennyi
2016. jún. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság, hogy nekem jó lenne így is, de viszont így nincs alkalmam olyan dolgok elvégzésére, amiket csak nappal lehet. És hiába próbálom megint megfordítani az egészet, csak annyi lesz a vége hogy elájulok, és 21 óra körül az ágyban kelek fel.
2016. jún. 24. 02:23
 4/9 gnoomage ***** válasza:
Szerezz be egy csomó energiaitalt és legyél fent minél tovább, de kelj egy olyan 6-8 óra után. Nem lesz kellemes reggelente, de olyan 3 nap és vissza állsz.
2016. jún. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát lehet hogy ez lesz kedves 3. válaszoló. De legalább amíg éjszakánként fenn voltam, rájöttem hogy milyen jó sorozat a 2015-ös Supergirl. Például most is azt nézem nagy unalmamban.
2016. jún. 24. 02:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem két módszer van.

Egy lassabb és egy gyorsabb.

Lassabb esetén minden nap egy órával későbbb fekszel le, pl. 12:30,13:30,14:30,15:30...

Így tovább, míg el nem éred azt az időt amikor egyébként is lefeküdtél éjjel.

Másik lehetőség, amit már írt valaki, hogy 1-2 nap fentmaradsz és amikor már nagyon fáradt vagy, este abban az időpontban fekszel le, ami ezután a megszokott lesz.

Kissé nehéz a szervezetnek ez a bioritmus-átállás, ennek csökkentése érdekében szedhetsz bio-melatonin-t amikor a visszaállást elkezded.

A Melatonin-t erre, az utóbbi módszerre értettem, szerintem a lassú módszernél alapból alkalmazkodna a szervezet.

2016. jún. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam tavaly, és nekem ez a maradj fent egy napot ötlet nem vált be, ugyanis nappal direkt nem aludtam miközben nagyon fáradt voltam, de a vicc az, hogy éjjel sem tudtam, max húsz percet. Így ment napokig, egyszerűen csak nappal voltam képes aludni, éjjel csak forgolódtam, hiába volta nagy álmos és fáradt. Aztán a munka hozta el a változást, ennek köszönhetően szoktam vissza. Úgyhogy szerintem a lassabb módszer biztosabb, bár lehet, hogy neked ez is beválik.
2016. jún. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok értelmes választ, először megpróbálom a gyors módszert, és ha nem megy akkor jöhet a másik. :) (mellesleg ez nem tartozik ide, de a kakas minek kukorékol hajnali 3-kor? :D)
2016. jún. 24. 03:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán kevesebb sorozatot kellett volna nézegetned és kevesebb hülye VIDEÓJÁTÉKKAL játszadoznod!


Akkor nem történt volna meg ez az egész.

2018. jún. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!