Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez drog hatása lehet vagy...

Ez drog hatása lehet vagy csak egy egyszerű rosszullét?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel egy sütögetős pariban voltam, ahol ittam alkoholt is. Nem sokat csak egy üveg sört és kólát. Amikor viszont hazaértem, elkezdett zsibbadni az egész krom, ez áttért a melkasbőrömre, az arcomra és a nyelvemre.Teljesen görcsben voltak az ujjaim, nem tudtam kinyitni, kb fél óráig tartott. Mentőt nem engedtem, hogy hívjanak, ilyen téren makacs voltam. A szüleim megvannak győződve, hogy valamit beletettek az italomba. Látott már két orvos is, de azt mondták idegrendszeri... És már annyira belebeszélték a fejembe, hogy beletettek valamit, hogy nem tudom mit higgyek. Volt már valakinek ilyen vagy hasonló tünete, rosszulléte? 18/L

2016. júl. 30. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

"Látott már két orvos is, de azt mondták idegrendszeri... "


Nos hát akkor valószínűleg tényleg az. Figyelj oda magadra és a tünetekre, ha még előjön érdemes kivizsgáltatni. És ha megint mész ilyen helyre figyelj oda az italodra és nem lehet baj.

2016. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha két orvos is megvizsgált, akkor a diagnózis szerintem helytálló.
2016. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pari
2016. aug. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hyperventillációnak nevezik ezt az állapotot. Lehet tetániás vagy, ami a fiataloknál sajnos nem ritka=magnézium hiány okozza. A zsibbadás mellé a bénulás is társul, ez jellemző tünet. EMGvel vizsgálják.

Ám lehet csak bepánikoltál, vagy felgyorsult a szívverésed, ezt követően pedig a légzésed is, ami ilyen jellegű rohamhoz vezet.

Kevés a szén-dioxid, ekkor érdemes egy zacskó segítségével visszaállítani a megfelelő szén-dioxid mennyiséget. Zacskót helyezel az orrodig, majd lélegzel, pár perc alatt kiegyenlítődik. Ha nincs zacskó, segíthet a lélegzet visszatartás!

Remélem segítettem, ha bármi kérdésed van, ne habozz.

PS: nem halálos, veszélytelennek számít a tetánia.

2016. aug. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!