Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Súlyos depresszióm lenne?

Súlyos depresszióm lenne?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, már hónapok óta tart ez az egész. Kiskoromban is hajlamos voltam a "depresszióra", volt mikor betegségeket képzeltem be, esténként féltem elaludni, szorongtam. Mindig is nagyon érzékeny voltam, vagyok is, és a legfőbb gyenge pontom az ha egy hozzám rettentően közelálló személyt vesztek el.Lehet korainak fog hangazni, de volt az életemben egy nagyon meghatározó kapcsolat egy fiúval. Tulajdonképpen az első komoly kapcsolatom.Sosem éreztem még ilyen erős kötődést senki iránt. Feldolgozhatatlannak tűnik a hiánya. Hónapok óta a szobámban fekszem egész nap, besötétítek mindig, és zenét hallgatok. Nem érzem jól magam társaságban, étvágyam sincs már, és akaratom ellenére is másképp viselkedem az emberekkel, bunkó vagyok, miközben nem szoktam az lenni főleg nem ok nélkül. A szüleim nem igazán megértőek, félek nekik beszélni erről az egészről. Kisebb koromban is gondjaim voltak az emberek elengedésével, akkor is volt kisebb depresszióm, de azt "kinőttem" idővel. Alvászavarom van, volt hogy reggel fél hétig is fent voltam. Úgy érzem egyre rosszabbul vagyok, és hogy nincs kiút ebből.Nem tudom mit tegyek. Beleőrülök a hiányába.
2016. júl. 30. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

lehet, hogy depressziós vagy, de az igazán súlyos depresszió általában öngyilkossági késztetéssel és pszichózissal társul.


mindenesetre keress fel egy szakembert!

2016. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem is nagyon súlyos, de annak tűnik. Főleg az étvágy és az alvás miatt. A körzeti orvosodhoz tudsz fordulni vele, ha pesti vagy, a Heim Pálban, SOTE-n, Vadaskertben is ellátnak, lakóhelytől függően.
2016. júl. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt kihagytam, hogy az öngyilkosság is megfordult már a fejemben mikor annyira rosszul voltam.
2016. júl. 30. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!