Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérzik a köldök piercingem...

Vérzik a köldök piercingem mit csináljak? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
már több mint fél éve megvan és eddig úgymond semmi baja nem volt. volt,hogy fájt meg egy nagyon picit vérzett meg gennyezett de gondoltam ez még normális. Mindennap fertőtlenítem azzal a spray-vel amit a piercinges adott nekem. ma este arra lettem figyelmes,hogy egy lila dudor van a felső golyónál. nagyon picit megnyomtam és egy piercinghez képest elég sok vér kijött. Mivel most nyaralunk és csak 1 hét múlva megyünk haza nem tudom megnézetni mert a környéken semmi ilyennel foglalkozó ember nincs orvoshoz meg szüleim nem visznek el és most eléggé be vagyok párázva :/

#köldök piercing #vérzik a köldök piercingem
2016. aug. 2. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Miért van egyáltalán piercinged? Majd a gyerekeidnek legalább mondani tudod hogy nékik ne legyen.
2016. aug. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 zoli1333 válasza:
9%
Szerintem vedd ki,lehet anélkül élni
2016. aug. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az ilyen jellegű hozzászólásokat inkább tartsátok meg magatoknak
2016. aug. 3. 00:03
 4/9 anonim válasza:
100%
Milyen sprayt kaptál rá? Nem nehéz az ékszer ami bent van?
2016. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Ahogy elottem is irtak lehet hogy nehez az ekszer ami bent van.. De ha verzik szerintem inkabb vedd ki.
2016. aug. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem nehéz az ékszer.meg nem hiszem,hogy a piercinges nehéz ékszert adna :D cutaseptet használok rá
2016. aug. 3. 10:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a felső dudor népi nevén vadhús, keloidos kinövés. Ez egy szimpla sejt túlburjánzás, egyféle daganatnak is mondható, de csak annyira, mint a szemölcs.

A testékszereknél relatív gyakran előforduló probléma.

Kezelése hidrogén-peroxid oldattal való ecsetelés. (Napi 4-5 alkalommal, 2-3 hétig maximum)

Hidrogén-peroxid oldatot, amit sebfertőtlenítésre is használnak, bármelyik patikában lehet kapni, és tudtommal nem vényköteles, bár lehet. Ha az, akkor az ügyeletre besétálsz a környéken és íratsz fel.

Sokan azt mondanák, hogy tetrán kenőcs. Hát, ilyen esetben ez rossz ötlet lenne. Ha nem testékszernél jelentkezik ez, hanem csak úgy egy sebnél, akkor jó rá a tetrán is, de így nem. Csak eltömíti a lyukat és gyulladáshoz vezethet mellé.


Viszont ilyenkor a tengervíz, vagy akármilyen kiáztatás nem tesz neki jót. Napfény érheti.

Ha külföldön vagy, és nem beszéled a helyi nyelvet, akkor írd fel egy cédulára: H2O2 (Hydrogen-peroxide) 3%

A patikus tudni fogja, miről van szó.

Ha nem lenne, vagy nem tudod megoldani, akkor 70-80%-os orvosi alkohol ideiglenesen jó, vagy Octenisept (ami amúgy tökéletes ápolásra, fertőtlenítésre).

2016. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 valakiasokközül válasza:

Blueskin javítanálak :D (már itt is találkozunk)


Alkoholt semmiképpen. A hidrogén-peroxid nem vényköteles, és nagyon olcsón beszerezhető. napi 3x ecseteld vele a dudort 1-2 hétig és el kell tűnnie a vadhúsnak :) Egyébként a betadine oldat lett volna a legjobb kezelésnek. Ha vérzik, nincs szépen begyógyulva akkor kell is a betadine oldat 2 hétig napi 2-3x. Ne áztasd, ne szoliztasd..és rendbejön. (piercer voltam,tudom :) )

2016. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez nem hús. Az már rég eltűnt ez egy dudor ami lila és ha megnyomom vér jön ki belőle
2016. aug. 3. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!