Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek a rovaroktól,...

Nagyon félek a rovaroktól, pókoktól és darazsaktól miféle betegség vagy fóbia ez és hogyan lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
15-16 éves koromba kezdődött az hogy elkezdtem irtózni a különféle "ronda" rovaroktól.Igen tudom nevetségesnek hangzik de a nagyobb pókoktól és az összes darázsfélétől de még a nagyobb méretű rovaroktól is félek és irtózok.Bárhol bárkivel vagyok és egy erő teljes zümmögést hallok közeledni már az is elég hogy pánikoljak.Ha képeket látok ilyes féle rovarokról ki ráz a hideg és viszketni kezdek " igaz ez ritkán fordul elő " de képek hatására is tudnak bennem ilyeneket kelteni.A kérdés az hogy ez egy betegség vagy kór vagy fóbia vagy mi ez ? Lehet ez ellen tenni ? Ha igen akkor hogyan ? Semmi mástól nem félek egyébként legyen az bármi is de ezektől a rovarféléktől és főleg pókoktól,darazsaktól igen!Köszönöm ha esetleg valaki segítene ebben.22F
2016. aug. 3. 22:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez az egyik legáltalánosabb fóbia. Tenni gyakorlatilag ilyen sokkterápia szerű módszerekkel lehet, tehát gyakorlatilag a pókot mászatsz a kezeden és hasonlók. Kérdés, hogy érdemes-e, itt Európában azért elég jól együtt lehet élni ezzel minimális kellemetlenséggel, nekem is sikerül már vagy 30 éve.
2016. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!