Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kávétól boldog leszek. Ez...

A kávétól boldog leszek. Ez mi? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Először is nem vagyok kavefuggo. 1 heten ugy 2-3 alkalommal iszom, mert ízlik. Viszont egy nagyon érdekes dolgot megfigyeltem. Miután megiszom a kávét, kb 2 percen belül egy nagyon optimista boldogsagerzet tölt el és még ha eppen rossz kedvem van, akkor is felvidit. Ez kb tart 5 vagy max 10 percig es elmulik.. A kerdes hogy mi van a kaveban ami ezt elohozhatja? Koffein kilove. Teatol, kolatol, energiaitaltol nem erzek semmit. Ötletek?

2016. aug. 4. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan anyag, ami szájon át történő alkalmazás esetén 2 perc alatt hatni kezdene, és 10 perc alatt futna le a hatása. Mondjuk, a gyógyszerek közt van olyan ami ennyire gyorsan tud hatni, de akkor azt intravénásan kell adni és nem is 10 percig tart hanem órákig. Ennek semmi köze a kémiához, ezt nem a kávéban lévő anyagok okozzák, hanem maga a kávézás élménye váltja ki ezt a pszichés eredetű választ. Ez teljesen normális, valakinél a fagyizás váltja ki, másoknál a súlyemelés például, igazából bármi okozhatja amit nagyon szeretünk.
2016. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ertek egyet. Sejtettem hogy kapni fogok egy ilyen pszichés választ. Egyáltalán nem vagyok annyira oda a kavezasert, hogy pont ez valtson ki ilyet belolem. Ennel sokkal tobb etelnek-italnak vagy akar cselekmenynek ki kellene valtania ezt, de csak a kávé képes erre. Valami más ötlet?
2016. aug. 4. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én mind értem, de amit írtál (2 perc alatt hat és 10 percig tart), az biokémiailag lehetetlen. Ha biztos vagy benne hogy nem pszichés, akkor én nem kötök bele, de az hogy nem kémiai anyag okozza, az halálosan biztos. Legalábbis olyan értelemben biztos nem mint a gyógyszerek vagy a drogok. Mármint úgy értem, hogy ha valami kémiai anyag okozná ezt, akkor annak kéne legalább 40 perc hogy kifejtse a hatását. Annyira nem gyors mechanizmusú semmi hogy 2 perc alatt hasson, rossz helyen keresed a választ. Ha nem pszichés akkor nem pszichés, oké, de azt meg Te fogadd el hogy a kávéban lévő esetleges hatóanyagoknak sem lehet ilyen gyors lefolyású hatása.
2016. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem értek az ilyesfajta kémiai folyamatokhoz, de elhiszem amit irsz, viszont akkor nagyon érdekes. Psziché teljesen kizárt. Azt is megfigyeltem, hogy nagyon jellegzetes az az érzés. Par percig a legnagyobb problemakban is meglatom az irrealis pozitivumot. Na mindegy, ez rejtely marad. :)
2016. aug. 4. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

#1-eske hallottál már a csokoládé nevű csodaszerről? Azonnal hat, csakúgy, mint az erős paprika, vagy a kőkemény hideg levegő.

Kérdező, az ember nem azért fogyaszt kávét, hogy sírógörcsben fetrengjen tőle, hanem azért, mert felfedezték, hogy a kávébabban (csakúgy, mint a kakaóbabban, amiből a csoki készül, boldogsághormon található. A kávé élénkítő hatása csak ráadás volt. Idővel aztán megfordult a dolog, és ez a stimuláló hatás vált céllá.

2016. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ilyesmire gondoltam en is :)
2016. aug. 5. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Drága ötöske, egyeske vagyok. Akkora elvi hibát vétettél hogy füstöl tőle a monitorom. Szerinted a csípős paprikában a kapszaicin úgy hat hogy felszívódik a véráramban és odakötődik egy receptorhoz mint egy gyógyszer? Az egy helyi hatás, semmi köze nincs ahhoz amiket eddig írtam mert azok szisztémás hatások. A csokoládé valóban előidézhet boldogságot a neurotranszmitterekre való hatása útján, de az sokkal hosszabb folyamat, az fogyasztás után fél-1 órával jelentkezik kb. A hideg levegőt nem is értem hogy mit akarsz ezzel mondani, ott semmi nem szívódik fel. Lehet hogy te arra gondoltál hogy bizonyos hatások azonnal is kiválthatóak, de annak semmi köze ahhoz a hatásmechanizmushoz, ahogy a gyógyszerek, vagy a kávé hat. Ennyi erővel akkor millió példát lehetne hozni aminek mind semmi köze ehhez, például a hideg víz is azonnal frissít, ha beleugrasz azonnal leviszi a testhőmérsékletedet, az alkoholos jódoldatnak meg van azonnali fertőtlenítő hatása, hát na bumm. A boldogsághormon nem tud azonnal hatni, a koffein se tud azonnal hatni, semmi olyan anyag nem tud azonnal hatni ami a kávéban van, mert fel kell szívódjon az emésztőrendszeren át, és a vérárammal eljutnia a megfelelő receptorokhoz. Amit a kérdezőnek feleltél, az egy félrevezető részigazság. Kérlek ne próbálj kioktatni ha nem értesz hozzá, mert nem azért tanultam végig 5 év szerves és gyógyszerkémiát az egyetemen, hogy blődségeket hallgassak idegen laikusoktól az interneten.
2016. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Huh én ugyan így voltam míg készültem érettségire csak nálam az energiaital váltotta ki ezt a hatást :)

Megittam pár korttyal és nagyon boldog lettem :)

2017. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!